Trend Olan Gelinlik Modelleri ve İsimleri

Düğün hazırlıklarının en keyif veren ama en çok yoran kısmı şüphesiz ki gelinlik seçimidir. Gelin içinde rahat edeceği ama bir prenses gibi görüneceği gelinliği belirlemekte zorlanır. Gelinlik modelleri gelin adayının kafasını karıştırır ama yapılması gereken öncelikle gelinlik alış verişine çıkmadan önce bir fikir sahibi olunmalı.

Gelinlik Vücuda Göre Seçilmeli

Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk detay gelinliğin vücuda göre seçimidir. Vücut tipine uygun olmayan bir tercih istediğiniz görüntüye ulaşmanıza izin vermez. A kesim, prenses ya da balık kesim veya Helen kesim gibi onlarca çeşit gelinlik modelleri olsa da önemli olan ve gelinliği belirgin hale taşıyan etek kesimidir bu nedenle etek kesimi konusunda da dikkat edilmesi gereken ayrıntılar vardır.

BAŞLICA EN GÜZEL GELİNLİK TÜRLERİ

Yanınızda Fikir Verecek Birileri Olsun

Gelinliğin yakası da tercih yaparken zorlanılan bölümdür, V yaka mı olmalı ya da asil duran kayık yaka mı, staplez mi olmalı prenses model gelinlik mi seçmeli?. Hiç aklınıza gelmeyen ama sizi şaşırtacak bir konu daha, gelinlik kolları, şaşıracaksınız çünkü muhtemelen bir gelinlikte bu kadar farklı kol modeli olabileceği hiç aklınıza gelmemiştir. Gelinler karar vermeden önce kesinlikle bir araştırma yapmalı biraz olsun bir fikir oluşturmalıdır. Gelinlik alışverişine çıkarken size fikir verecek birilerinin yanınızda olmasına dikkat etmelisiniz.

İnce Noktalara Özen Gösterin

Tavsiye ve farklı fikirlere de her zaman açık olmalı ve mutlaka gelinlik alış verişini son ana bırakmadan erken ve mümkünse hafta sonu değil hafta içi yapın. Seçeneklere her zaman ucuz olanlar ile başlayın ve gelinliği deneme aşamasında iç çamaşırın önemini dikkate alarak seçimizi buna göre belirleyin. Kumaşından içinde ki rahatlığınıza kadar tüm ince noktalara özen gösterin, unutmayın ki 2022 gelinlik modelleri arasında size uygun bir gelinlik kesinlikle vardır.

Gelinliğinizi Kendiniz Dikebilirsiniz

Eğer bu kadar çok seçeneğe rağmen halen içinize sinmeyen bir şeyler varsa ya da hayallerinizi süsleyen modeli bulamıyorsanız işi son dakikaya getirmeden en başta yapmanı gereken kendi gelinliğinizi kendinizin dikmesi. Kulağa hoş geliyor ama yapamam diye endişe ediyorsanız sorun etmeyin çünkü gelinlik dikimi kursu sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Bizi instagram’da Takip Edebilirsiniz…

Yorum yapın