Balık Model Gelinlik Modelleri
5 (1)

Gelinlik modelleri içinde belki en iddialı ama en şık model balık model gelinlik diyebiliriz. Vücudu saran dar kesim modellerden olan balık modelde etek kısmı dizden itibaren genişleyerek aşağıya doğru iner.

Vücudu İddialı Bir Şekilde Ön Plana Çıkarır

Denizkızı modeli olarak ta adlandırılan gelinlik vücudu iddialı bir şekilde ön plana çıkarır. Yürümeyi zorlaştırması nedeni ile balık tarlatanları ile birlikte kullanılırlar ve tam ya da yarım balık şeklinde ikiye ayrılırlar.

Tam balık model gelinlik vücudun tamamını sıkı bir şekilde sarar, dize kadar tam oturan gelinlik dizden sonra denizkızı kuyruğu gibi genişler. Vücudun hatlarını adeta bir kum saati şekline sokan model en iddialı ve en zarif modeldir.

Balık Gelinlik Modelleri
Balık Gelinlik Modelleri

Her Vücut Tipine Uygun Değildir

Yarım balık modelde ise gelinlik vücudu kalçaya kadar sıkıca sarar, içinde hareket etmesi kolay olduğu gibi kalçaları gizlemesi nedeni ile geniş kalçalı gelinler için ideal bir modeldir. Sırt dekoltesi olan, dantelli ya da uzun kollu balık gelinlikler sık görünen çeşitlerdir ama bu model her vücut tipine uygun değildir.

Balık Gelinlik

Likralı Kumaş Tercihinde Bulunmalı

Boyu uzun, beli ince, kalçası kalkık ve cesur gelin adayları modeli seçmeli, balık gelinliğin içerisinde daha rahat hareket edebilmek için likralı kumaş tercihinde bulunmak en doğru karar olacaktır. İpek tafta ya da ipek saten veya organze kumaşlar balık modeller için seçilebilecek en uygun kumaşlar arasındadır.

Gelinlikte tül ve dantel detaylarda kullanılır. Duvak konusunda helen model gelinlik duvakları gibi uzun olabilir ama yine de de duvak boyunu gelinliğin kuyruğuna göre belirlemekte fayda vardır, şapel ya da katedral duvak ideal bir seçim olacaktır.

Düğün Mekanı Gelinlik Seçiminde Önemlidir

Bu model gelinlik her mekânda giyilmemelidir. Örneğin bir kır düğünün de giyilmesi halinde hareket etme alanından kaynaklı problemler yaşanabilir.  Gelinlik seçerken düğün mekânının da önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Ve kendi gelinliğimi kendim dikeceğim düşüncesinde olanlara tavsiyemiz mutlaka bir gelinlik dikimi kursu desteği almaları olacaktır ve bunu son ana bırakmamalarını öneririz.

Balık Kesim Gelinlik Modelinin Diğer Gelinlik Modellerinden Farklı Mıdır?

Oldukça şık  olmasının yanı sıra çok iddialı gelinlik modeli olan balık kesim tarzı gelinlikler, bel kısmı ve alt bel kısımlarıyla diğer gelinlikler arasında en belirgin gelinlik modelidir. Balık kesim model gelinliğin en önemli detayı etek kısmıdır. Balık model gelinlikler vücudu sıkıca saran dar bir kesime sahiptir.

Bizi instagram’da Takip Edebilirsiniz…

Tıkla puan ver
[Total: 1 Average: 5]

Yorum yapın