Gelinlik İşleme Teknikleri

Gelinlik tercihi yaparken birçok farklı detaya dikkat edilir. Hem dönemlere göre tasarlanan gelinlikler hem de özel tasarımlar ile karşımıza çıkan gelinliklerin birçok farklı işleme süreci vardır. Gelinlik işleme teknikleri gelinliklerin çok farklı şekillerde karşımıza çıkmasını sağlamaktadır.

En Çok Hangi Gelinlik İşleme Teknikleri Kullanılır?

Gelinlik işleme teknikleri oldukça farklıdır. Bu teknikler arasında abartılı gelinlikler de bulabilir sade gelinlikleri de tercih edebilirsiniz. Gelinliğin içerisinde rahat edip etmeme durumunuz da işleme teknikleri ile değişiklik göstermektedir.

Farklı teknikleri içinde karşınıza en çok çıkacak işleme teknikleri şunlardır:

  • Kristal İşlemeli Gelinlikler: İşlemeler hazır gelinlikler üzerine uygulanan oldukça şık bir görünüm sağlayan işleme tekniğidir. Kristal işleme tekniği oldukça sık tercih edilen bir tekniktir.
  • Pullar ve payetler: Pul ve payet işlemeler her kıyafete ayrı bir hava kattığı gibi gelinliklere de ayrı bir hava katıyor ve oldukça havalı görünümler sağlıyor. Pul ve payet işleme tekniği ile oldukça özel tasarımlara imza atılıyor.
  • Aplik süslemeler: Aplik süslemeler gelinliklere hacim kazandırıyor ve bu teknik ile gelinlikler hem sade hem de dikkat çekici olabiliyor. Dramatik tarzda bir teknik ile gelinlik işlemek istiyorsanız aplik süslemeler kullanabilirsiniz.
  • Dantel detayları: Dantel detayları gelinliği daha sofistike gösteren tekniklerden biri. Gelinlik detayları nahif görünümlü gelinlikler işleyebilirsiniz.
  • Tüy detayları: Tüy detayları işleme tekniği ile gelinliklere sevimli bir hava katabilirsiniz. Tüy detayları işleme tekniği hem gelinliklerde hem de gelinlik parçalarında kullanılıyor.

Gelinlik İşleme Teknikleri Nasıl Öğrenilir?

Gelinlik İşleme Teknikleri

Bu tekniği öğrenmek istiyorsanız Yeni Ümit Moda Akademisinden eğitim alabilirsiniz. Gelinlik işleme teknikleri sayesinde gelinlikleri daha farklı hale getirebilir ve yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Gelinlik dikimi ve işleme tekniğinde çok farklı tarzlar karşınıza çıkar.

Bu teknikleri bilmek işinizi oldukça kolaylaştırır. Her işleme tekniği gelinliklerin farklı bir model olmasını sağlamaktadır. Günün modasına uygun farklı teknikler kullanabilirsiniz.

♥ Gelinlik, modası hiçbir zaman geçmeyen özel tasarım kıyafettir ve gelinlik işleme teknikleri bilerek her döneme hitap edecek gelinlikler işleyebilirsiniz.

Kursa Gitmeden Gelinlik İşleme Yapılır Mı?

Gelinlik işleme işinde çalışmak istiyorsanız çeşitli kurslardan eğitim alabilirsiniz. Bu kurslarda alacağınız teknik bilgiler işleme yaparken size kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda moda bilgisi alarak da işinizde daha iyi olabilirsiniz. Ancak gelinlik işleme işi yapmak istiyorsanız özel bir eğitim almadan da bu işi yapabilirsiniz.

Evde Gelinlik İşleme İşi Yapılır Mı?

Gelinlik işleme işi yapmak istiyorsanız bir firma içerisinde çalışmanıza gerek yok. İster bir marka ile anlaşabilir, ister bir tasarım şirketinde çalışabilir isterseniz de işinizi evde yapabilirsiniz. Gelinlik işleme yapmak istiyorsanız evde yapabilme şansınız var ve bunun için özel bir eğitim almanıza da gerek yoktur.

Gelinlik Kaç Günde Dikilir?

Modelistlik Kursu

Bizi instagram da takip edebilirsiniz: instagram.com/dikis.teknikleri/