MODAYA YÖN VERENLER

Modaya Yön Verenler Kimler?

Modaya yön verenler, modaya yön verenler hakkında bilgiler:

MODAYA YÖN VERENLER 2024 Modaya yön verenler

Modaya yön verenler başlıklı yazımızda sizlere modaya yön veren moda tasarımcılarından bahsedeceğiz. Modaya yön veren moda tasarımcıları, bazen modelistlik ile uğraşanlar, kendi becerilerine ve fikirlerine güvenen insanlardır. Moda tasarımlarında her şey bir fikirle başlar. Fikrin diğer insanlar tarafından beğenileceğine inanmak ve fikri hazırlayabilmek için gerekli kişisel ve ekip donanımına sahip olduğuna inanmak moda tasarımcısının başarısına başarı katacaktır.

Moda tasarımlarında başarılı olmak ve başarısız olmak arasında ince bir çizgi vardır. Bu çizgi zamana, yere ve fırsatlara göre değişebilmektedir. Üzerinde çalıştığınız projeyi geciktirdiğinizde sezonu geçtiği için başarısız olma ihtimaliniz de vardır. Fakat çok başarılı projelere imza atacağınız zamanlar da olabilir. Başarılı projelerinizde mütevazılığı elden bırakmamanız önemli bir erdemdir. Ayrıca başarısız olduğunuz projelerde de umutsuzluğa kapılmak yerine bir sonraki projede daha iyi neler yapılabileceği ve hatanın ya da eksiklerin nerede olduğuna dair tartışmalar yapılmalıdır. Böylece hataları ve eksiklikleri görüp bir sonraki projenizde bu konularda daha dikkatli olarak başarıya bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Bütün bunlar birer tecrübedir.

Bu tecrübeler modaya değer katar. Hiçbir zaman sadece egonuzu tatmin etmek adına kararlar vermemelisiniz. Doğru kararı vermek egonuzu tatmin etmek için verdiğiniz karardan daha önemlidir ve daha faydalı olacaktır. Bu fayda hem projeniz hem de size katkı sağlayacaktır. Bu fayda ile hem zaman kazanmanızı sağlayacak hem de sizin bilinirliğinizi artıracaktır.

Bu konuda meraklıysanız size Linda Watson’ ın modaya yön verenler kitabını tavsiye ederiz.

Eğitim kurumumuzda verilen moda tasarım kursu eğitimlerini inceleyebilirsiniz.