Çocuklar için gelinlik

Gelinlik Dikim Kursunda Yeni Ümit Farkı

Çocuklar için gelinlik

Moda dünyasının her zaman talep görecek abiye kıyafetleri arasında en özeli gelinliktir. Gelinlikler oldukça özel kalıp ve tasarımlarla oluşturulur. Bu nedenle gelinlik dikiminde ustalaşmak isteyenlerin kapsamlı bir eğitim alması gerekir. Bu alanda oldukça başarılı ve profesyonel bir gelinlik dikim kursu hizmeti veren Yeni Ümit firması sayesinde, gelinlik dikiminde uzman olmak mümkün. Alanında eğitimli ve deneyimli bir eğitimci kadrosu ile yetişkinler ve çocuklar için gelinlik tasarlamanın ve dikmenin tüm detayları öğretilmektedir. Farklı kalıp ve tasarımlar gerektiren gelinlik elbise modellerinde iyi bir yere gelmek için kurs içerisinde hem teorik hem de pratik eğitimler bir arada sunulmaktadır.

Bizi instagram’dan takip edebilirsiniz.

 Gelinlik Dikim Kursu Hakkında Bilgiler

Haftada bir gün 6 ders yapılarak devam eden eğitimler, toplam 4 ay sürmektedir. 4 aylık eğitim içerisinde tüm katılımcılar için ön koşul da bulunmaktadır. Bu koşul da temel dikiş ve kalıp bilgisine sahip olmaktır. Eğitim takviminin incelenmesi ile kursun başlangıcı hakkında bilgi sahibi olunabilir. Kursa katılan tüm katılımcıların, gelinlik dikim kursu sonucunda başarıya ulaşabilmesi için, dersleri aksatmaması gerekmektedir. Bu şekilde uzmanlık gerektiren gelinlik elbise dikiminde hedeflenen yere ulaşılabilir. Kursta yalnızca yetişkinler için değil, çocuklar için gelinlik tasarlamak isteyenlere de eğitim verilmektedir.

Gelinlik Kursunun İçeriği Hakkında

  • Manken üzerinde işaretlemelerin çalışılması
  • Drapaj tekniğinin kullanılması ile gelinlik kalıbının çıkarılması
  • Manken üzerinde çıkarılan tasarımın dikime uygun hale getirilmesi
  • Gelinliğin nasıl kapatılacağına dair yapılan çalışmalar
  • Örnek kumaş üzerinde süsleme gibi detayların çalışılması
  • Gelinlik tasarımı için eskiz çalışmalarının yapılması
  • Gelinliğin kesim, prova ve ütü gibi tüm süreçlerinin yerine getirilmesi

Bunun gibi pratiğe dayalı birçok aşama ile eğitim içeriği sunulur. Eğitimdeki her aşama, başarılı bir gelinlik tasarımı ve dikimi konusunda önemli her detayın sunulmasını amaçlar. Sırası ile takip edilerek tüm öğrenilen teorik ve pratik bilgiler ile farklı gelinlik tasarımları kolayca uygulanır. Eğitimde kendisini geliştiren her katılımcı, daha özgün tasarımların sahibi olacaktır.

 Gelinlik Dikim Kursunun Amacı Nedir?

Yeni Ümit kursları ile katılımcılar için amaçlanan gelinlik dikimi konusunda drapaj tekniğinin öğretilmesi ile kalıp çıkarma ve model uygulamasının öğretilmesidir. Bu konuda bilgi ve becerinin kazandırılmasına uygun bir eğitim verilir. Tasarlanan gelinliğin kumaşını kesmek, kesilen kumaş üzerinden prova yaparak dikimine geçmek ve dikim sürecinde tüm doğru uygulamaları sırası ile yerine getirmek de kursun amaçları arasındadır. Kursa eksiksiz bir şekilde katılan herkes, kurs sonucunda bir gelinliğin tasarlanmasından dikimine dek tüm süreci eksiksiz şekilde öğrenir ve uygulama yetisini kazanır. Bir gelinliğin tasarlanmasından sonra nasıl süsleneceği ve detaylandırılması gibi önemli bilgiler de kazandırılır. Yeni Ümit Tasarım Kursu sayesinde katılımcılar gelinlik dikimi ile istedikleri yere gelebilir ve bu alanda meslek edinerek başarılı gelinlik tasarımlarına imza atabilirler.

Bizi instagram da takip edebilirsiniz.