Prenses Model Gelinlik

Bir prenses gibi süzülmek isteyen, romantik ve gösterişi seven gelin adaylarının seçimi prenses model gelinlik bu yıl içinde olmazsa olmaz bir model. Bu model gelinlikler belden aşağısı kabarık hacimli ve hareket kazanan modellerdir.

Prenses Gelinlik Modeli Beli Ön Plana Çıkarır Kalçayı Gizler

Kalçayı gizleyen model beli ön plana çıkarır bu nedenle kabarıklığın başladığı bölge uygun seçilmelidir. Bel ve etek kesimine göre değişen prenses model gelinlik arasında seçim yapmak bir hayli zordur. Tam bel modellerde gelinliğin etek kısmı tam bel üzerinden kesilir, düşük belde ise kalça ve bel arasında bir yerden etek kesimi yapılır.

Balık Model Her Zaman En Yakın Alternatiftir

Tam daire etek kesimi modelleri kuyruksuz olarak adlandırılır, hafif arkaya doğru U şeklinde ki kuyruklu gelinliklere ise U kuyruklu denir, uzun kuyrukta ayrı bir model olarak karşımıza çıkar. Vücudunun tipi armut şekilde olan tüm kadınlara yakışan model prenses model gelinlik olsa da balık model gelinlik her zaman en yakın alternatiftir.

Taş Detayları Gelinliğe Bambaşka Bir Hava Katar

Prenses gelinliklerde kullanılan kumaş dantel, saten, organze ya da ziberlin’ dir, üst bedende yer alan taş detayları gelinliğe bambaşka bir hava katar. Yaka ve omuz ile kollarda da kişi tercihi ön plana çıkarılır ama bu modelde dantel kullanımı her zaman daha fazla görülmektedir.

Dikkat İle Seçilmesi Gereken Duvaktır

Elma tipi bir vücuda sahip olan yani bel kısmı daha kalın olan gelin adayları prenses model konusunda ısrarcı olursa o zaman yapılması gereken bazı rötuşlar vardı örneğin etek kesim bölgesinin belirlenmesi gibi. Gelinlik tercihinde vücudun tipi hesaplanması gereken ince bir detaydır ve yine dikkat ile seçilmesi gereken duvak, gelinliğin etek modeli nasıl bir duvak seçilmesi gerektiği konusunda fikir verir.

Gelinliğinizi Kendiniz Tasarlayın

Tüm bu bilgiler size yetmediyse kendinizi tercih yapmaya zorlamayın her zaman bir alternatif vardır sizde kendi gelinliğinizi gelinlik dikim kursu desteği alarak kendiniz tasarlayın. Kurslarda alacağınız yardım ile vücudunuza uyan bir gelinlik modelini belirleyebilirsiniz.

İntagram adresimiz: https://www.instagram.com/yeniumitmodelistlik/

Yorum yapın