Helen Model Gelinlik Kimlere Yakışır?

Kabarık modelleri sevmeyen sade ve zarif gelinlik isteyen rahatlığa önem verenlerin tercihi her dönem helen model gelinlik olmuştur. Düğününde şıklıktan önce rahatlığını düşünen gelin adayları şifon kumaş ile tasarlanan ve uçuşan etekleri ile hareket detayı katılan bir gelinlik her zaman rahatlığın sembolü olmuştur.

Helen Gelinlik Modelleri Antik Yunan Çağından Esinlenen Bir Modeldir

Helenistik gelinlik olarak da adlandırılan model antik Yunan çağından esinlenen bir modeldir, bu yıl yeni konseptler ile farklılaştırılan helen model gelinlik ile bir tanrıça gibi görünmek mümkün. En fazla şifon dökümlü kumaşların kullanıldığı gelinlik modelinde asimetrik drapeler yer alır, beli ön plana çıkaran kemer ve bedenin üst kısmında bulunan dantelden aplikler detaylandırılabildiği gibi askılı, düşük omuzlu ya da straplez olabilir.

Kır Düğünleri İçin En İdeal Gelinlik Modeli

İllüzyon yakalı gelinlik modelinde üst kısımda çapraz drapeler vardır, inci ya da boncuk ile işlenen illizyon tül yaka ayrı bir şıklık katmaktadır. Eteği dar kesim olan ancak üzerinde ki dökümler sayesinde bir tanrıçayı andıran modelinde ise bahar dallarından tasarlanan taç ve doğal dalgalı bir saç sizi eski Yunan’a kadar götürebilir. Abartıdan uzak sade gelinlik modelleri arasına da giren bir tercih olan dantel düşük omuz modeli en sade modeldir, kır düğünlerinde ya da sadece nikâh salonunda yapılacak düğünler için en ideal gelinlik modelidir.

İnci İşlemeli Kemerler Romantizm Katar

İnci kemerler

Kalp yakalı ve omuzları açığa çıkaran straplez helen modele çapraz drape ve inci işlemeli kemerler farklı bir romantizm katmakta ve sade gelinlik isteyenleri cezbetmekte. Helen model gelinliklerde genellikle kemer üzerinde çiçek figürleri ya da çiçeğin kendisi kullanılır.

Mutlaka Uygun Bir Duvak İle Kombin Edilmeli

Havuz başı gelinlik modeli de denilen bu model gelinlik ona uygun bir duvak ile kombin edilmesi halinde bir tanrıçada farksız gelin herkesi ve elbette damadı büyülemeye yeterli olacaktır.  Sizde bir tanrıça olmak ve düğün mekanınız ile birebir uyumlu bir gelinlik istiyorsanız hadi bir gelinlik dikimi kursu ile iletişime geçin. Helen Gelinlik Modelleri gibi daha fazla yazı okumak isterseniz aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Helen Gelinlik Tacı
Helen Gelinlik Tacı

Helen Gelinlik Tacı

Kıymetli kristal taşların yumuşak tellerin üstünde el yordamı bükme tekniği ile tasarlanan helen gelin taçları helen gelinlik modelini tamamlayıcı unsurların başında yer alır. Yumuşak bir biçimde tam tur saçın kenarlarında kullanılan helen gelin taçları, dağılmış bir saçlar arasında çok güzel bir görüntü oluşturur.

Yorum yapın