Kombin Önerileri

Kombinlerde Nelere Dikkat Edilir? Eskiden gece ve gündüz kıyafetleri birbirinden tamamen bağımsız ve farklı parçaları içerirdi. Oysa son yıllarda hem gece hem gündüz giyilebilecek fonksiyonel kombinler son derece trend haline gelmişlerdir. Aşağıda size kombin önerileri hakkında önemli bilgiler vereceğiz.

Tabii ki kombin yaparken yalnızca gece-gündüz, iş yeri, gece şıklığı vb. unsurlar değil kendi kişiliğinizi, zevkinizi ve bütünlüğünüzü de yansıtabilmelisiniz. Tüm bu ve buna benzer detayları dikkate alarak en doğru ve estetik kombinleri oluşturmak herkesin istediği bir şeydir.

Kombin Yaparken 10 Altın Kural!

en güzel kombin

  1. Alışverişe güvendiğiniz kişilerle çıkın. Genelde giydiğiniz kıyafetleri yanınızdaki kişilerin fikrini alarak satın alırsınız. Beraber alışverişe gittiğiniz kişi sizi kıskanıyorsa yakışmayanı yakıştı diyeceğinden emin olabilirsiniz. Ya da sizin zevklerinizle arkadaşınızın zevkleri uyuşmayabilir. Emin olun günde binlerce kadın satın aldığı üründen pişmanlık duyuyor.
  2. Kombin yapmak için satın alacağınız ürünü gardırobunuzdaki kıyafetlere uygunluğunu mutlaka düşünün. Yoksa aldığınız parça tek başına bir şeye yaramadığı gibi ona uygun başka bir kıyafet daha almak zorunda kalırsınız.
  3. Gardırob düzeniniz oldukça önemli. Gardırobunu düzenlerken mutlaka elbisenize uyumlu olan parçaları bir arada tutmaya özen gösterin. Yani alışverişe çıkmadan önce kombin ihtiyacınızı belirlemeniz, gereksiz alışverişin de önüne geçecektir.
  4. Kalite kalite kalite. Kaliteden ödün vermeyin. Kaliteli bir elbise aldığınızda kombininiz bozulmayacaktır. Bunu bir örnekle açıklayalım. Kaliteli ve pahalı bir etek aldınız ve üstüne uygun birde ucuz gömlek satın alarak güzel bir kombin yaptınız. Aldığınız gömleğin rengi attığında ya da eskidiğinde pahallı aldığınız etek için yeniden arayış içerisine girmiş olacaksınız.
  5. Renklerin uyumu: Gardırobunuzdaki elbiselerin renk uyumuna dikkat edin. Birbirlerinden farklı zıt renkler sizi kombin yapmanıza engel olur ve ayrıca gereksiz masraflara neden olur.
  6. Sadelik! Modanın üç esası olan sadelik, bakımlılık ve zevk satın alınamaz. Elbise, bluz ve etek gibi belirli kıyafetlerinizden en az birer tane düz ve sade modelini dolabınızda bulundurun. Abartılı detaylı giysilerin kombini çok zor olur.
  7. Çanta ve ayakkabıyı unutmayalım! Ayakkabı ve çantalar şıklığı tamamlayıcı ürünlerin başında geldiğinden yaz aylarına ve kış aylarına göre uygun ayakkabı, bot ve çizme modellerinden bulundurun.
  8. Kombinizi kurtaracak olan aksesuarlarda çok önemli. Kolye, küpe, yüzük ve saat türünden aksesuarlar kombinleme yapılırken sizin işinizi kolaylaştıracaktır.
  9. Sizce moda olanı giymek mi yoksa yakışan olanı giymek midir? Moda kurbanı olmak istemiyorsanız tabii ki yakışanı giymektir. Bunun için vücudunuzu tanıyın ve kendinizle barışık olun. Her kıyafet her bedene yakışmaz. Bazı kıyafetler vardır zayıflara yakışırken aynı kıyafet kilolu olan kişilere yakışmayabilir. Kombin yaparken hanımlar, yaşınıza ve kilonuza uygun kıyafetleri seçerek alın.
  10.  Stil mi yoksa moda mı? Ünlü modacı John Fairchild’ ın sözüyle devam edelim: Stil, deneyim ve kültürün karışımından oluşur. Bir karizması vardır. Moda ise stilden sonra gelen geçici şeylerdir.

Kombin Nasıl Yapılır?

en iyi kombinleme

Kombin yaparken parçaların hangi stile ait oldukları da değerlendirilmektedir. Örneğin spor parçalar genellikle spor tamamlayıcıları ile kombine edilir. Bu illa böyle olmalı diye bir durum yoktur özellikle bazı trendlerde alakasız stillerden parçalar da bir araya getirilebilmektedir. Yine de genel eğilim benzer tarzdaki parçaların uyumunu sağlamak yönündedir.

Kombinler Hazır Satılır mı?

Kombin ne demek? konusunda genel bir bilgi verdik. Günümüz yaşantısında; özellikle şehirlerde insanların tek tek her mağazayı dolaşacak ve kombin parçaları arayacak ya da bununla uğraşacak vakti olmayabilir.

Bu durumu dikkate alan birçok mağazada kombinler hazır halde satışa sunulmaktadır. Vitrinlerde kombin kıyafetleri görmek mümkündür. Alt-üst-kemer-çanta-ayakkabı ve aksesuar detaylarına kadar her şey hazır biçimde satılabilmektedir.

Kombin ne demek?

ile ilgili olarak ilk önce bu kelimenin Fransızca kökenli olduğunu belirtebiliriz. Kombin yapmak güzel görünmek, parçaları en iyi biçimde yansıtmak için önemlidir. Elinizde çok kaliteli, güzel ve trend kıyafetler, aksesuarlar olsa bile iyi bir kombin yapamazsınız pek bir şey ifade etmeyecektir.

Kombin Etmek Ne Anlama Geliyor?

Kombin ne demek? sorusuna kelime bilgisi olarak yanıt vermemiz gerekirse “Birleştirmek” anlamına gelmektedir. Kombine etmek farklı parçaları uyumlu biçimde bir araya getirmeyi ifade etmektedir.

Giyim sektörü bakımından ele alındığında birbirinden bağımsız parçaların bir araya getirilmesi olarak da açıklayabiliriz. Ayakkabınız ve çantanız uyumlu olmalıdır; bluzunuzla pantolonunuz ya da ceketiniz vb… Aksesuarlar, makyaj, saç da kombine edilebilecek unsurlardır.

Kombin Hakkında Eğitim Alınabilir mi?

Kombin yaparken aynı zamanda ne kadar özgün olursanız o kadar stil sahibi ve tarz görünürsünüz. Kurumumuzun eğitimlerinde kombin etme hakkında daha detaylı ve ince bilgiler öğrenmeniz mümkündür. Modelistlik kursu eğitimimize katılabilirsiniz. Aynı zamanda stil danışmanlığı ile ilgili kurs almanız da mümkündür! Kombin önerileri yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bizi instagram da takip edebilirsiniz