Moda Tasarım Kitabı
0 (0)

Moda Tasarım Kitapları Nereden Bulunur?

Moda ile yakından ilgilenen ve bunu mesleki becerilerini hem ilerletmek hem de moda dünyasındaki gelişmeleri yakından takip edebilmek için yeni çıkan yayınları, makaleleri ve tüm kaynakları incelememiz gerekmektedir. Zira hızla gelişen ve değişen bir dünyada teknolojik gelişmeler olsun, moda ile ilgili yeni teknikler olsun hiçbirinden geri kalmamak gerekir. Şimdi size moda tasarım kitaplarını nasıl bulunacağını anlatacağız.

Öncelikle moda ile ilgili bir kitap alacaksanız alacağınız kitabın ön sözünü ve içeriğini iyi analiz etmeniz gerekir. Çünkü moda ile ilgili yüzlerce kitap basılmıştır. Bu kitapların pahalı olduğunu düşünecek olursak, sizin bu kitaplardan hangisine ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz en doğru tercih olacaktır.

Moda tasarım kitapları en çok sahaflar çarşısında bulunur. Bunun haricinde İstanbul’un Anadolu yakasında Kadıköy’de de bu tarz kitapların satıldığı bilinmektedir. Bu kitapları daha çok moda tasarım eğitimi alan öğrenciler aramaktadır. Siz de öğrenciyseniz, ayrıca sanal ortamda da arama yapabilirsiniz çünkü sanal dünyada kitaplarını satmak isteyen çok sayıda mezun bulunuyor. Bunun haricinde bir eğitim almadan, evde kitaplarla kendini geliştirmek isteyenler de vardır. Aynı aramaları bu kişiler de yapabilmektedirler.

Moda tasarımı için çok sayıda yerli ve yabancı yayınlar bulunmaktadır. Bu yayınlarda sanat üzerine çok detaylı bilgiler de bulunmaktadır. Moda kitapları kendi içlerinde dönemler halinde incelenmektedir. Yani bir moda kitabı bir anda her şeyi asla öğretmeyecektir. Bu bir süreçtir ve bu süreci sağlıklı bir şekilde yaşayabilenler için moda tasarımı konusunda bilgi sahibi ve hata iş sahibi olmak mümkün olabilecektir.

İnternet ortamından temin edebileceğiniz ve tavsiye edebileceğimiz bir kaç site adresi;

 • N11
 • D&R
 • İdefix
 • Pandora
 • Kitap Yurdu

Moda Kitapları Tek Başına İşe Yarar mı?

Moda tasarım kitapları, aslında bilgi kısmının hallolması için gereklidir. Moda tasarımın eskiden iki kanalda öğrenilmekteydi. Çizim ve bilgi eğitimi şeklinde olan öğrenime şimdi bir de bilgisayar eklenmiş oldu. Şimdi moda tasarımı konusunda eğitim alan bir kişi hem çizim, hem bilgisayarla çizim hem de sanat eğitimi almaktadır.  Bu yüzden moda kitapları kişinin sadece bilgi tarafını beslemek adına faydalı olacaktır. Şakin diğer tarafları da öğrenilmesi gerekmektedir. Bu yüzden evet moda tasarım kitapları faydalıdır lakin tek başlarına sadece kitap zenginli anlamında faydalı olacaklardır.

Moda Tasarımı Kitabı Tavsiyesi

Modanın Tüm Öyküsü kitabı Marnie Fogg

Modanın karmaşık ve büyüleyici dünyasını yönetmek için kaynak arayışında olanlar için harika bir başlangıç ​​noktası: Marnie Fogg’un “Modanın Tüm Öyküsü” kitabı

Moda Tasarım eğitimi İçin Şartlar Neler?

Aslında bu soru kişinin yaşına ve de arayışlarına bağlı. Henüz üniversite çağında olan bir genç için elbette bu işi üniversite eğitimiyle alması önerilmektedir. İleri yaştaki kişiler için de ücretli ve ücretsiz moda tasarım kursları bulunmaktadır. Bu kişiler de buralardan eğitim alabilmektedirler.

Moda tasarım kitapları da buna göre değişmektedir. Üniversite yayınlarıyla diğer eğitimlerin kullandıkları yayınlar farklı olabilmektedir. Bu nedenle de kişinin kendine uygun eğitimi tercih etmesi ve bu eğitimin gereği olan moda tasarım kitaplarını seçmesi gerekmektedir. Bu kitapların ikinci elleri her zaman tercih edilmelidir çünkü moda tasarım kitapları genellikle diğerlerine göre biraz daha pahalı olmaktadır.

Moda tasarım kitaplarını kimler okur?

 • Moda eğitimi alan öğrenciler,
 • Modelistlik ve stilistlik kursu eğitimi alanlar,
 • Mesleki ölçüde kendini geliştirmek isteyenler,
 • Bu konuda araştırmacı olanlar ile meraklı olanlar okur.
 • Bizi facebook da takip edebilirsiniz.
 • Bizi instagram da takip edebilirsiniz.
Tıkla puan ver
[Total: 0 Average: 0]