Eğitimde Kullanılan Araç Gereçler

Ölçü Almada Kullanılan Araç Gereçler Nelerdir?

Stilistik ve moda tasarımı eğitimleri için gerekli olan ilk aşamalardan biri olarak ölçü almada kullanılan araç gereçler, Yeni Ümit Modelistlik dersleri sırasında uygulamalı bir şekilde gösterilmektedir. Terzilik zanaatından günümüzün giyim kuşam modasına kadar uzanan kumaşın tarihinin ilk adımları insan anatomisinden başlayarak, şık giyime kadar uzanmıştır.

Modelistlik Kursu İçin
Modelistlik Kursu

Uygulamalı Ve Teorik Ölçü Teknikleri

Modelistlik kursu hem kavramsal olarak hem de uygulamalı olarak verilerek, stilistlik ve moda alanında yeteneğin geliştirilmesi için gerekli olan bütün bilgi paylaşımlarının yapıldığı alanlardan biridir. Özverili bir çalışmanın sonuçlarını alabileceğiniz ölçü alma tekniklerinde, ölçü almada kullanılacak araçlar hangi şekillerde kullanılacağını ve hangi alanlarda işlevsel olacağını görebilirsiniz.

Teorik olarak cetvel, mezura ve kağıt- kalem işlevselliğini hangi alanlarda kazanabileceğinizi aynı zamanda hangi malzemeler üzerinde nasıl tutmanız gerektiğini görebileceksiniz. Bilgiyle birlikte el becerisi de kazanmanızı sağlayacak bu teknikler profesyonel eğitmenler tarafından sağlanacaktır.

Ölçü Almadan Hangi Araçlar Kullanılmaktadır?

Terziliğin hamurunda olan ölçü alma ve dikiş yapma işlemi modelistlik derslerinde işin içerisinde sanatında alınmasıyla birlikte yaratıcılığın profesyonel bir şekilde kullanılmasını sağlayacak bir eğitim şekline dönüşmektedir. Ölçü almada kullanılacaklar arasında mezür, cetvel ve kalem- kağıt fonksiyonelliğini matematiksel olarak da görmemiz önemlidir. Kumaşın ve insan bedeninin altın oranını ortaya koyarak ortaya çıkartacağımız eserler, ölçülere uygun ve dikişe gidecek yeterlilikte bulunmalıdır.

Mezür Ve Cetvel Kullanımı

Genellikle yumuşak malzemelerden yapılmış olan mezura, beden ölçme işleminde kullanılarak kıvrak bir yapıya sahiptir. Bu nedenle genellikle ölçümlerde en çok tercih edilen esnek ölçme araç gereçleri arasında yer alır. Kısa mesafeler için cetvel ancak uzun mesafeler için mezür kullanımı önemlidir. Bu kullanımlar tabi ki her ölçü birimi için geçerli olmadığı için derslerde dikkat gerektirir bir şekilde uygulamalı ve teorik olarak işleme alınmaktadır.

Ümit Modelistlik Kursları

Terzilik zanaatının sanatla buluştuğu Yeni Ümit moda akademisi, profesyonel bir moda tasarım ve stilistlik dersi almak için gerekli olan dersleri uygulamalı ve teorik olarak vermektedir. Sanatınızı icra edebileceğiniz aynı zamanda teknik donanıma sahip olabileceğiniz bu derslere dilediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Eğitimde Kullanılan Araç Gereçler yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.