KADIN İÇ GİYİM
0 (0)

Kadın İç Giyim Nedir?

kadın iç giyim

Kadın iç giyimi, sütyen, kilot, fanila, jartiyer, jupon, gecelik, sabahlık, iç çamaşırları ve mayo – bikiniden oluşur.

Giyim nedir? insan vücuduna yakınlığına göre belirlenen iç giyim, dış giyim ve üst giyim olmak üzere
üç ayrı gruba ayrılır

İç giyim; İnsanların vücut ısılarının belli bir oranda olması gerekir. Bunun için giyilmesi gereken iç giyimler vücut ısısını korumak ve dış giyimin göze güzel görünmesini sağlamak için dış giysilerin içine ya da altına giyilen giysilerdir.

  • Külot: Kısa, beli lastikli bir iç çamaşırı olan külotlar ipekli, streç ve pamuklu  kumaşlardan yapılmaktadır. Külotlar, rahat ve hareketi kısıtlamayacak modellerden ve kumaşlardan üretilmelidir.
  • Sütyen: Sütyen kadınların göğüslerine giydikleri bir iç çamaşırı türüdür pamuklu, saten, dantel vb. kumaşlardan yapılmaktadırlar. Sutyenlerin dikişli ve dikişsiz olanları vardır. Bunların dikişsiz olanları giysilerin üzerinde iz yapmamaktadırlar.
  • Fanila – Atlet: Erkek, kadın ve çocuk fanila ve atleti, genelde yuvarlak yada “yaka” ‘ lıdır. Fanila ve altletler genel olarak penye veya merserizeden üretilmektedirler.
  • Jartiyer: çorapları dizin altında veya üstünde tutmaya yarayan ve
    gergin durmasını sağlayan lastik askılı bir kadın iç giysisidir.
  • Jüpon: etek ve elbiselerin içerisine giyilen, ışıkta kumaşın içini göstermesine ve yürüme esnasında kumaşın elektriklenerek yukarı çıkmasını engelleyen iç eteğe jupon denir.
  • Korse: Korse vücudu sıkıca sararak istenilen şekle sokmayı amaçlayan sağlam kumaşlardan yapılmış bir kadın iç giyim çeşididir.
Tıkla puan ver
[Total: 0 Average: 0]