Para Harcamadan Evdeki Kıyafetlerle Kombin Yapma

Stil sahibi olabilmek için mağaza mağaza gezip çok para harcamaya gerek yok. Para harcamadan evdeki kıyafetlerle nasıl şık bir kombin yapılır? Denildiğinde aslında çok kolay. Evdeki kıyafetlerle kombin yapma işini şu yöntemlerle harika bir kombin yaratmak mümkündür.

Şık Bir Görüntü İçin En Olmazsa Olmaz Ceket Kullanmak

Kadın Ceketi

Eğer ki evde kullanmadığınız ya da basit olduğunu düşündüğünüz bir elbiseye sahipseniz onu hemen ceket ile kombinleyebilirsiniz. Ceket, basit bir elbiseye bile harika bir şıklık katar. Ceket sayesinde yapacağınız farklı kombinler ile kullanmak istemediğiniz elbiseleri kullanabilir, fazla bir masraf etmeden de şık olabilirsiniz.

Salaş Tişörtlerle de Şık Olmak Mümkün

Salaş Tişört
Salaş Tişörtlerle de Şık Olmak Mümkün

Günümüzde en çok tercih edilen ve kullanılan parçalardan bir tanesi de salaş tişörtlerdir. Gerek günlük hayatta gerekse önemli buluşmalarda sizi kurtarmaya yarayan en öncelikli parçalardan biri de salaş tişörtlerdir. Kot bir etek ya da deri ile kombin yaptığınız salaş tişörtünüz ile uygun olabilecek tarzda aksesuar seçtiğinizde istediğiniz her ortama rahat bir şekilde girebilirsiniz.

Siyah Her Zaman İçin Kurtarıcıdır

Siyah elbise

Dolabınızda kesinlikle siyah bir elbiseye yer verin. Siyah her daim sizin için kurtarıcı olacaktır. Parti, davet hatta iş görüşmesine dahi giderken de siyah bir elbise tercih etmeniz dikkatleri üzerinize çekmeniz yardımcı olur.

Denge Oldukça Önemli

Dolabınızda bulunan renkli kıyafetleri atıp ya da arkadaşlarınıza dağıtıp dolabınızı sade bir hale getirmeyin. Para harcamadan evdeki kıyafetlerle nasıl şık bir kombin yapılır? Atmayın ve onları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışın. Dengeli bir kombin oluşturun. Eğer ki dolabınızda çok renkli bir parçanız bulunuyorsa onları sade bir kıyafet ile kombin yapın. Bu sayede o çok renkli olan kıyafetinizin gözünüze daha hoş görünmesi mümkündür.

Alışveriş Yaparken Dikkatli Olun

Moraliniz bozuk ise ya da bozuk olduğu zamanlarda fazla alışveriş yapmamaya özen gösterin. Rahatlamak amacıyla yaptığınız alışverişin sonunda, daha sonraki günlerde bunu niye aldım ki? Sorusunu bir hayli düşündürebilir. İhtiyaç duyduğunuz bir kıyafeti alıp eski kıyafetler ile kombin yapmayı deneyin.

Yazlık ve Kışlık Kombinler En İyi Şekilde Ayarlayın

Yaz mevsim için aldığınız bir tişörtü kış mevsiminde üstünüze giyebileceğiniz bir ceket veya hırka ile kombin yapmanız mümkündür. Şunu asla unutmayın ki! moda biraz da sizin elinizde daha çok canlanır. Yazlık tişörtleri hemen yazlık kısmına ayırmayın. Kışın farklı yeni kıyafet arayışına girmeyin.

Kumaş Boyası Sayesinde Dönüşüm Elde Edin

Eski bir beyaz tişörtü kumaş boyaları ile renkli bir hale getirmeniz oldukça harika bir fikirdir. Para harcamadan evdeki kıyafetlerle kombin yapma . Tişörtün buluşmasını ardından oluşan kırışmış formunuzu avantaja çevirip yeni bir görünüm elde etmeniz mümkündür.

Etek Boyu Seçimi Nasıl Olmalı?

Eğer boyunuz kısa ise diz altı etek veya elbiseleri kesinlikle kullanmaktan kaçınmalısınız gerekir. Bunun yanı sıra eğer ki uzun bir boya sahipseniz aşırı mini olmayan etekler sizi daha farklı bir görünüme sokabilir. Bu nedenle yeni bir etek almak ziyade olan eteği dönüştürebilirsiniz.

Renk Uyumu En Önemli Unsurdur

Bazı renk tonlarının birbiriyle uyumlu bir halde kullanılması oldukça önemli etkendir. Mor ve sarı, turuncu ve yeşil renklerini bir arada kullandığınız zaman işinizi ön plana çıkarmaya yarayacaktır.

Makas Hareketi Uygulama

Elbiseleri veya kodları bir makas aracılığı sayesinde daha hareketli bir hale getirmeniz mümkündür. Kotların diz kısmını, tişörtlerin yakasını makasla keserseniz onları ayrı bir havaya sokabilirsiniz. Eskiyen tişörtü bu şekilde dönüştürmeyi mümkündür. Evdeki kıyafetlerle kombin yapma işlemi hakkında yazdığımız yazı şimdilik bu kadar.