Lif Yapımı, Lif Modelleri, Lif Örnekleri ve Kolay Lif Modelleri

Yüzyıllardır banyoların vazgeçilmez unsurlarından birisi olan lifler kişisel bakım işlevi ile geçmişten günümüze kadar gelmiştir. Her ne kadar piyasada çok farklı alternatifleriyle hazır lifler olsa da örgü liflerin yeri hala başkadır ve hala birçok evde örgü lifler kullanılmaktadır.

Temizlenebilir olması, vücudu daha iyi kavraması ve rengarenk el emeği ürünler olması örgü liflere olan ilginin hiçbir zaman bitmemesinin en nemli nedenleri arasındadır.

Ve bundan dolayı da internet üzerinde her yıl yeni yeni lif modelleri paylaşılmakta ve örgü liflere olan ilgi daha da artmaktadır. Yeni fikirler, yeni denemeler yeni modelleri beraberinde getiriyor ve muhteşem güzel ürünler ortaya çıkıyor.

Özellikle bebeklerin narin ciltleri için hazırlanan rengarenk ve yumuşacık lifler oldukça büyük bir ilgi görüyor. Hem el emeği olması hem temizliğinden ve hijyeninden emin olmanız hem de yumuşacık dokunuşuyla örgü lifler bebekleriniz için en ideal liftir.

Günlük kullanım için, hediye olarak sevdiklerinize vermek için ya da çeyiz sandıkları için örmek isteyeceğiniz lif modellerini ve lif yapımı için nelere ihtiyacınız olduğunu bu yazımızda sizin için derledik.            

Lif Modelleri

Çeyizlik ya da günlük kulanım için birbirinden güzel birçok lif modelleri bulunmaktadır. Bu örgü lif modelleri çiçekli olabildiği gibi kare, yuvarlak, uzun birçok formda geliştirilebiliyor. Kullanacağınız alana göre ya da kullanacak olan kişiye göre farklı renklerde farklı modellerde lif modeline ulaşmanız mümkün. Örneğin bebeğiniz için kullanacaksanız daha cıvıl cıvıl renkler ve bebeksi modeller tercih edebilirsiniz. Örneğin çiçekli, balıklı, renkli birçok lif modeline ulaşabilmeniz mümkün.  

Üstelik lif modellerine ve bu modellerin yapılışlarına resimli ve videolu olarak da ulaşabilmeniz mümkün. En acemi kişilerin bile yapabileceği lif modellerine kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey istemeniz.

Lif Örnekleri

Lif örnekleri görünümlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı modeller yuvarlak olurken bazı modeller ise kare ya da dikdörtgen olabilmekte. Aynı şekilde bazı modeller daha uzunken bazı modellerde daha kısa lifler yapılabilmekte.

En çok karşılaşılan lif örnekleri ise çeyizler için yapılan liflerdir. Çeyiz bohçaları için yapılan bu lifler genellikle çiçekli, papatyalı, kare ve yuvarlak olan örneklerden oluşmaktadır.

Kolay Lif Modelleri

En kolay lif modelleri yün lif ipleri ve tığla ya da şişle yapılan modellerdir. Tığla yapılan modeller arasında eğer kolay bir model arıyorsanız daha çok yuvarlak modelleri tercih edebilirsiniz. Ama şiş kullanmayı düşünüyorsanız o zaman kare ya da dikdörtgen olan modelleri daha kolay çıkartabilirsiniz.

Banyo Lifi

Örgü ile yapılan banyo lifleri vücudu daha iyi kavradığı ve daha iyi temizlediği için günümüzde bile hala tercih edilmektedir. Ayrıca bu lifleri kese olarak da kullanabilmeniz mümkün. Dekoratif amaçlı süs olarak da kullanabileceğiniz örgü banyo lifi rengarenk ve yumuşacık görünümüyle hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Örgü liflerle banyonuzda sıcak ve hareketli bir renk oluşturabilirsiniz.

Bebekleriniz ve çocuklarınız için de güvenle kullanabileceğiniz örgü banyo lifleri hassas ciltlerine zarar vermeden vücutlarını temizleyebileceğiniz ürünlerdir.

En Güzel Lif Modelleri

En güzel lif modelleri aslında kişilerin zevkleri ve tercihlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genellikle çiçek desenli örgü lifler daha çok dikkat çekmekte ve daha çok tercih edilmektedir. Renk seçenekleri ise tamamen sizin sevdiğiniz renklere kalmış durumda. Ya da banyonuzda bütünlüklü bir dekorasyon oluşturmak isterseniz banyonuzun renklerine uygun bir lif de tercih edebilirsiniz.

Son günlerde en çok tercih edilen örgü lif modellerinden bazıları ise şunlardır:

  • Ayçiçeği Lif Modeli:
Ay Çiçeği Lif

Bu lif ayçiçeğine benzeyen yapısıyla en şık duran, en güzel lif modellerinden birisidir. Ayçiçeğine benzediği için lifin yapımında daha çok sarı, beyaz ve yeşil renkleri kullanılmaktadır.

  • Balık Lif Modeli:
Balık Lif Modeli

Oldukça şirin görünen bu model çocuklarınızın da severek kullanacağı bir lif modelidir. Hem suyu anımsattığı için hem de elde kolaylıkla kullanım sağladığı için tercih edilen modellerden birisidir. Üstelik renk konusunda da tamamen hayal gücünüzü kullanabilirsiniz.

  • Papatya Lif Modeli:
Papatya lif modeli

Lif yapımı anlamında en klasik ama günümüzde de en çok tercih edilen iç açıcı bir lif örneğidir. Sarı ve beyaz renklerinden oluşan lif farklı büyüklüklerde ve ebatlarda tasarlanabilir.

Bizi instagram da takip edebilirsiniz.