V Yaka Elbiseye Nasıl Takı Takılır?

V Yaka Abiye Elbiseler

v yaka elbiseye takı

Birçok kadının gardırobunda yer alan v yaka abiye elbiseler oldukça şık ve kullanışlıdır. Çoğunlukla V yaka seçilmesinin sebebi, vücudu bir beden daha küçük göstermesidir. Bunun yanı sıra V yaka abiyeler, yaka kısmından dolayı balıkçı ya da oval kesimlere göre daha yalın ve şık bir görünüm yakalar.

Yaka kısmından kaynaklanan kesimden ötürü diğer elbise türlerinden daha rahat bir kalıbı vardır. Özellikle dekolte seven kadınlar için V yaka abiye elbiseler her zaman ilk sırada yer almaktadır.

Takı Takılmalı mı?

abiyeye uygun takı modeli

Çoğu elbise tek başına yeterli değildir. Şıklığı destekleyecek takılara ihtiyaç duyulur. Bu takılar da elbisenin kumaşına, kesimine göre değişkenlik gösterir. O yüzden ne olursa olsun abiyeler takılar ile desteklenmelidir.

Payetli Elbiseler

Dolapta V yaka payetli bir elbise bulunuyorsa, kesinlikle büyük ve gösterişli takılardan kaçınılmalıdır. Payetli elbiseler gösterişli bir yapıya sahiptir. Böyle bir yapıya sahip elbise, düz ve sade bir tek taş küpe ile desteklenmelidir. Kolye seçimi de yine sade ve tek bir taşı bulunan naif bir aksesuar olmalıdır. Uzun ya da hareketli kolye kullanımı, elbise üzerinde karışıklığa ve rüküşlüğe sebebiyet doğurabilir.

Sırt ve Ön Kısmı V Yaka Elbiseler

elbiseye uygun takı

Sırt ve ön kısmında V yaka bulunan bir abiye tercihinde bulunulmuşsa tercih uzun kolyeden yana kullanılabilir. Bir diğer adı ile sırt kolyesi olan bu aksesuar son zamanların moda aksesuar grupları arasında yer almaktadır. Böyle bir kolye tercihinde bulunduğunuzda farklı herhangi bir aksesuar takılmamalıdır. Sırt kolyesi tek başına ihtişamlı bir aksesuar olduğundan takılan bir başka aksesuar bu ihtişamı kaybetmenize sebebiyet doğurabilir.

 

Yüzük Seçimi

Tak taş yüzük

V yaka abiye elbiseler, genel olarak ihtiras ve şıklığı temsil ettiğinden, eğer sade bir kolye tercih edilmişse bu sadeliği destekleyen tek taş yüzükler ile tamamlanabilir. Eklem yüzükleri de parmaklarınızı uzun ve ince göstereceğinden bu da doğru bir tercih sayılır.

Bilek Kolyesi

Kısa bir V yaka abiye tercihinde bulunulmuşsa ayak bileklerini daha kibar ve şık gösterebilmek için ayak bileklerine halhal yani bilek kolyesi takılabilir. Bu sayede farklı mistik havanız olacaktır. Ayrıca sadece küpe yalın bir kolye tercihinde bulunulmuşsa, kol bileğine ince gümüş bir bileklik ile şıklık tamamlanabilir.

Karma Olmamalı

Şık olmak herkes için önemli bir değere sahiptir. İnsanlar sizi tanımadan önce ilk olarak dış görünüşü tanırlar. V yaka abiye elbiseler tek başına da şık bir görünüm elde ettiği için tüm takıları takıp bu ihtişamı bozmamak gerek. Şıklık her şeyi takmak değil kendinize en çok yakışanı takmak ve bütün halinde gözükmektir. Bu yüzden de aynı anda küpe, kolye, bileklik, yüzük, halhal, saç aksesuarı takmak uygun olamamakla beraber gözde bir karışıklığa sebebiyet doğuracaktır. Sade ve şık olabilmek için en fazla üç tane aksesuar takmak yeterlidir.

V Yaka Elbiselerle Takılacak Bileklikler

V yaka elbiselerle uyumlu takı seçimi oldukça önemlidir ve şıklığınızı tamamlayacak detaylardır. İşte V yaka elbiselerle takılacak bilekliklerin nasıl seçileceği hakkında bazı öneriler:

  1. Üçgen Formlu Kolye ve Bileklik Uyumu:
    • V yaka elbisenizle tercih ettiğiniz üçgen formlu bir kolye, taşlı şık bir küpe ile takabileceğiniz en uyumlu bileklik modelleri, kolyenizin zincirine veya boncuk dizisine benzer tarzda tasarlanmış olanlardır.
    • Aynı renkler ve aynı dokular kullanılması, V yaka abiye elbisenizin genel şıklığına hitap ederek sizi gecenin yıldızı haline getirecektir.
  2. Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:
    • V yaka elbisenizle tercih ettiğiniz bileklik, elbisenizin kesimine ve tarzına uygun olmalıdır.
    • Özellikle taşlı ve zarif bileklikler, V yaka elbisenizin şıklığını tamamlayacaktır.

Bizi instagram da takip edebilirsiniz.

Yeni Ümit Moda Akademi

Modelistlik Kursu