Popüler Moda Tasarımcıları
5 (1)

Ülkemizde moda tasarımcılarının sayısı günden güne artış gösteriyor. Bu alana yönelik TV programları da dikkat çekiyor. Tasarımcılar ve programlar sayesinde merak edenlerin bilinçlenmesi söz konusudur. Moda tasarımcısı olmak adına çok çalışma sarf etmelisiniz. Özellikle de tanındık bir tasarımcı olmak kolay değildir. Tanınmak için ünlüler ile çalışan tasarımcılar bulunuyor. Başlarda sabırlı olmalı ve yavaş yavaş ilerlemelisiniz. İlerlemesi aşamasında da kendinizi geliştirmek adına eğitimler alabilirsiniz. Başta kendi yerini açacak olan kişilerin bu sertifikaları temin etmesi önemlidir. Güvenilir ve tarz bir tasarımcı olmak için eğitim ile sertifika detaylarının önemli olduğu biliniyor. Bu konuda gelişme göstererek dikkat çekebilirsiniz.

Dünya’da iz bırakan ünlü modacılar;

ünlü modacılar
Dünya’da iz bırakan ünlü modacılar;

1925 yılında Coco, Dünyada ve Avrupa’da ki elit kesime hitap eden ve tasarımları ile herkesin beğenisi toplayan bir modacıdır.

  • Giorgio Armani

Giorgio Armani, Tasarımlarındaki desen çizgileriyle tanınan ve özellikle erkek giyim tasarımlarıyla tanınan İtalyan modacı Giorgio Armani, Hollywood ünlüleri için tasarladığı kıyafetlerle de tanınıyor.

Zarif, rafine ve zamansız tasarımlarıyla moda tarihine geçen Armani; Armani Jeans, Emporio Armani, Armani Casa, Armani Prive gibi farklı kategorilerde ürün üreten birçok markanın kurucusudur.

  • Calvin Klein

Amerikalı moda tasarımcısı Calvin Richard Klein, moda dünyasında bir minimalizm ustası olarak da biliniyor. İç giyim üretimine başlayan ilk tasarımcılardan biri olan Klein, giyim sektörünün yanı sıra saat, parfüm ve takı gibi farklı kategorilerde ürün tasarımları geliştirmiştir.

  • Donna Karan

Amerikalı moda tasarımcısı Donna Ivy Faske, DK ve Donna Karan New York (DKNY) markalarının kurucusudur. Modern ve çalışan kadının simgesi haline gelen tasarımlarıyla akıllarda kalan Donna Karan, tasarımlarında kullandığı feminen detaylarla da dikkat çekti.

  • Christian Dior

Christian Dior, 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi subaylarını ve Fransız işbirlikçilerinin eşlerini giydiren Fransız moda tasarımcısı. Kadın vücudunun kıvrımlarını vurgulayan ve ortaya çıkaran ince belli korseler, basques, büstiyerler, vatkalar ve jüponlar gibi tasarımlarıyla dünya çapında dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Dior bugüne kadar en iyi bilinen markalardan biridir.

Modelistlik Kursu

Ana Sayfa

Moda Dergilerinde Tasarımlar

 Tasarım ürünlerin öncelikli olarak çizimleri yapılıyor. Çizimlere bağlı olarak dikim aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Tasarımcıların da bu konuda uzun süreli çalışmaları bulunuyor. Ünlü tasarımcılar yurtdışı üzerinden de kıyaslamalara yer veriyor. Bu kıyaslamalar sayesinde de ülkemizde hoş kombinler yaratılıyor. Hem kadınlar hem de erkeklerin için değişik tasarımlar bulunuyor. Burada önemli olan kendinize yakışacağını düşündüğünüz kıyafetleri seçmek olacaktır. Örneğin vücut tipinden yola çıkabilirsiniz. Örgü tunikler daha çok kalın gösterdiği için kilolu hanımların tercihi değildir. Ya da kısa boylular çok fazla kaban seçmez montlara yer verir. Bunun gibi temel detaylar sayesinde moda tasarımcılarının kombinlerine göz atabilirsiniz. Bilinçli olarak kıyafet seçimlerine yer vermek gerekiyor. Modanın dışında kendinize uygun tasarımlara yönelmeniz de önem arz ediyor.

Moda Tasarımcılarının Kombinleri

 Yaratıcı tasarımcıların defileler üzerinden tanıtım yaptıkları biliniyor. Ancak tanıtımlar adına farklı kıyafet kombinleri karşımıza çıkıyor. Herkes bu kombinler dışarıda giyilmez mantığındadır. Nitekim yaratıcı fikirlerin sadece tasarımcılar tarafından hazırlığı yapılıyor. Bu fikirler sayesinde süslemeler ya da renkler konusunda bilgi alabilirsiniz. Kişilerin özel tasarım ürünleri satın almaları da mümkün. Moda tasarımcılarının hazırladıkları ürünleri dergilerden ya da gazetelerden takip edebilirsiniz. Bunların yanı sıra defilelere katılabilirsiniz. Sosyal medya hesapları da moda adına bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Tüm bu bilgiler sayesinde demode tasarımlara yer vermeyeceksiniz. Aksi modaya uygun olarak kombinler oluşturabilir ve tarz olabilirsiniz.

Tıkla puan ver
[Total: 1 Average: 5]