Moda Tasarım Eğitimi
5 (1)

Moda Tasarım Eğitimi Size Düşündüğünüzden Fazlasını Verecek

Moda Tasarım Eğitimi 2024 Moda Tasarım Eğitimi

Moda anlayışının her yıl hatta her an değiştiği zamanlarda, moda tasarımcısı olmak daha da önem kazanıyor. Modaya yön veren kişiler sadece yetenekleriyle değil aynı zamanda mesleki yeterlilikleri ve sanat anlayışlarıyla da beğeniliyor. Siz de iyi bir moda tasarım eğitimi almak ve sektörde yer edinmek istiyorsanız kendinizi her anlamda geliştirmeniz gerekiyor.

Sektörde sadece yeteneğin ve sadece çalışmanın yeterli olmadığını bilmelisiniz. Bir çok iyi tasarımcı hem yeteneklerini kullanan hem de sıkı çalışmanın sonucu olarak ürettiği tasarımların meyvesini yemektedir. Yetenek işin sadece küçük bir kısmıdır. İyi bir çizim ve zevk anlayışı sonradan da edinilebilecek bilgilerdir.

Moda Tasarım Eğitiminde Neler Öğrenilir?

Moda eğitiminin sadece dikiş dikmeyi öğrenmekten ya da bir çizim yapmayı bilmekten ibaret olmadığını söylemeliyiz. Çünkü moda ve sanat anlayışı bundan çok daha fazlasıdır. Bir moda okuluna gittiğiniz zaman size sadece dikiş kursu süreci ve çizim aşamaları değil aynı zamanda yaratıcı düşünme becerileri de gösterilir. Bu becerilere sahip olmak için onlarca kreasyon düşünür, bir çok renk birleşimi yapar, dünya trendlerini takip eder, sanat akımlarını öğrenir ve geçmişteki tüm moda anlayışlarını incelersiniz. Kısacası hakim olmanız gereken oldukça fazla bilgi olduğunu fark edersiniz. Moda tasarım eğitimi almanız için gittiğiniz okul size sanat hakkında da bir çok şey öğretecek ve kendi tarzınızı oluşturmanız için bir çok imkanı sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki modaya yön vermek  ve geleceğin trendlerini oluşturabilmek için oldukça donanımlı olmanız gereklidir.

Moda Tasarım Kursları Hangi Teknik Bilgileri Öğretir?

Moda tasarım kursları, iyi bir moda okulu kazanmak için kişilerin attığı ilk adımdır. Bu kurslarda edindiğiniz teknik bilgilerle tasarım dünyasına daha iyi bir giriş yapabilir ve moda tasarım eğitimini daha iyi bir okulda alabilirsiniz.

Kursun sağladığı bu bilgiler:

  • Temel çizim eğitimi
  • Temel figür çizim teknikleri
  • Kumaş ve doku çizimini kağıda aktarma
  • Kumaş türleri ve desen bilgisi
  • Moda tarihi
  • Dijital çizimin temelleri ve çizim programları
  • Dünya moda illustrasyonları
  • Moodboard ve portfolyo hazırlama tekniklerini öğrenmek

Moda Tasarım Eğitim Süreci

Moda Tasarım Eğitim Süreci
Moda Tasarım Eğitim Süreci

Kursumuz tam donanımlı dersliklerinde yürüttüğümüz yüz yüze eğitimimizi sektör odaklı eğitim içeriğimizle, hem eğitimcilerimizin anlatımları hem de yönlendirmeleri eşliğinde destekleyerek tam teşekküllü bir eğitim süreci sunuyoruz. sektör deneyimli ve eğitim alanında uzman olup çeşitli yarışmalar, projeler ve görevler geliştirmiştir.

Eğitim süresi boyunca sektörde önemli konumlara gelmiş, alanında tanınmış tasarımcıların davet edildiği seminer ve etkinlikler düzenleyerek öğrencilerimizin misafirlerin deneyim ve bilgilerinden faydalanmalarına olanak sağlıyoruz. Bu seminer ve etkinlikler öğrencilerimizin sektör isimleriyle tanışmasına, ilişkilerini güçlendirmesine ve sektöre etkin bir şekilde giriş yapmasına olanak sağlamaktadır.

Tıkla puan ver
[Total: 1 Average: 5]