Sokak Modası

Sokak Modası
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Sokak Modasında Trendleri Kim Belirler?

Kimi zaman Avrupa podyumlarında boy gösteren Houte Couture (özel dikim giysi) parçalar kadar yaratıcı özellikler gösteren İstanbul sokak modası trendlerini sokak belirler. Atölye veya stüdyolarda değil de yaşamın tam kalbinde belirlenen akımlar, gerçek hayatın dışa yansımasıdır. Modaya damgasını vuran trendlerden etkilenen sokak modası, gelenekler ve kültürle harmanlanırken dönemin ihtiyaçlarına uygun olarak şekillenir.

Çok Çeşitli Stillerin Birlikteliği

Kişilerin karakterini yansıtan sokak moda akımları, moda devlerinin etki edemediği nadir oluşumlar arasında gösterilebilir. Zaman içinde moda dünyasının dikkatini çekmeyi başaran bu moda, büyüyen bir pazar halini almıştır. Piyasayı yakından takip etme becerisine sahip olan şirketlerin gözünden kaçmayan detaylar ciddi bir alım gücü oluşturur.

Bu kültüre hitap eden ürünlerin kısa zaman içinde vitrinleri süslemesi, moda devlerinin de tercihlere kayıtsız kalamamasını sağlar. “Sokak Modası” denen kavram sadece hazır giyim sektörüne özel gelişim göstermez. Müzikten sanata, yemekten saç rengine kadar pek çok farklı kategoride etkili olan tercihler insan ruhundan beslenir.

Yeni Ümit Moda Akademisinde verilen Modelistlik ve Stilistlik Kursu Eğitimlerini İnceleyebilirsiniz.

İlham Veren Sokak Hayatı

yaz sokak modası

İlham veren yaz sokak modası; kimin, neyi, nasıl giydiğine odaklanır. Sokak stiline belirleyici detaylar katanların aynanın karşısına geçerek saatler boyu hazırlık yapacak zamanları yoktur.

  •  Vücut şekli,
  • Favori parçalar,
  • Joker kombinler ve
  • Aksesuarlarla zenginleşen tercihler, mevsim ve mekana uygun olarak belirlenir.

Bir yaşam tarzının ürünü olarak görülmesi gereken akımlar, kişisel stillerle birleşerek özgün ve şaşırtıcı bir modanın ortaya çıkmasını sağlar. Mevcut trendlerin belki de sorgulandığı ve yeniden yorumlandığı sokak modası anlayışı, daha çok kimliklerin açığa çıkmasına odaklanır.

Sosyokültürel Yapının İhtiyaçlarına Uygun Giyim Tercihleri

Kısa zaman içinde bir akıma dönüşme becerisini gösteren tercihler, moda endüstrisinin gideceği yönü de belirler. Ortak bir akıl ve sosyal pratikliği hedef alan giyim stilleri, tüketim temeline dayanır. Müşteri beklentileri, ilgi alanı ve davranışlarına göre değişiklik gösteren İstanbul sokak modası dünya modasına yön verecek güce sahiptir.

Modayı yakından takip etmek isteyenlerin mutlaka sokak modasını yakından izlemesi ve kişisel tercihlere uygun olarak şekillendirmesi gerekir. Önce sokağın sesine kulak veren markalar ise başarıya giden yolda rakiplerine göre en az bir adım avantaj sağlarlar.

Kaliteli Parçalara Yatırım Yapın!

Kaliteli, farklı mevsimlerde kullanılabilen, ihtiyaçları karşılayan ve kişisel tarzla uyumlu parçalar, farklı kombinlerde her zaman yer alabilir. Her giyildiğinde farklı bir yorum katılabilecek olan parçalar, klasiklerin her zaman güncel modanın içinde var olmasına katkı sağlar. Kendi tarzında giyinmeyi sevenlerin şekillendirdiği yaz sokak modası moda trendlerini belirler.

Modası geçmeyen ve her sezona damgasını vuran; hippi, hip hop, punk ve gotik gibi tarzlar, büyük şehirlerde yaşamın daha renkli ve keyifli hale gelmesinde de etkilidir. Kişiye kendini öncelikle; tarz, rahat, özgür, şehirli ve modern hissettiren akımlar, sokak modasının her zaman ilgi görmesinin başlıca sebepleri arasında gösterilebilir.

modelistlik
Modelistlik
Modelistlik Kursu İstanbul

Yeni Ümit Kursları Modelistlik Kursu Eğitimi İstanbul ilinde faaliyet gösteren kursumuzda verilen modelistlik kursu, stilistlik ve moda tasarımı eğitimleri teorik ve temel eğitimden daha çok

Devamını Oku »
Kursumuzda Verdiğimiz eğitimler
Kurs
VERİLEN EĞİTİMLERİMİZ

Yeni Ümit Moda Akademisinde Hakkında 1998 Yılından beri eğitim hizmetini sürdüren Yeni Ümit Moda Akademisi Eğitimleri hakkında bilgiler:  Aşağıda, modelistlik kursu, stilistlik kursu, ayakkabı tasarım

Devamını Oku »
Popüler moda tasarımcıları
Moda Tasarımı
Popüler Moda Tasarımcıları

Ülkemizde moda tasarımcılarının sayısı günden güne artış gösteriyor. Bu alana yönelik TV programları da dikkat çekiyor. Tasarımcılar ve programlar sayesinde merak edenlerin bilinçlenmesi söz konusudur.

Devamını Oku »
moda tasarım eğitimi
Moda Tasarımı
Moda Tasarım Eğitimi

Moda Tasarım Eğitimi Size Düşündüğünüzden Fazlasını Verecek Moda anlayışının her yıl hatta her an değiştiği zamanlarda, moda tasarımcısı olmak daha da önem kazanıyor. Modaya yön

Devamını Oku »
Yeni Ümit Modelistlik Kursu
Modelistlik
En İyi Modelistlik Kursu

En Kaliteli Modelistlik Eğitimi Modelistlik ve Modelistlik Eğitimi İle Tüm Dikkatleri Üzerine Çekiyor! Modelistlik son yıllarda daha da çok adını duyuran meslek grupları arasında yerini

Devamını Oku »