Gelinlik Modelleri 

Gelinlik Modelleri ve İsimleri

Gelin adaylarının en önemli günlerinde harika bir duruş sergilemesine yardımcı çok çeşitli tasarımlar oluşturulmaktadır. Gelinliklerin her biri baştan sona yaratıcı bir stille tasarlanarak, evliliğe adım atan kızların kuğudan farksız olması sağlamaktadır. Gelinlik modelleri genellikle kızların tercihlerini oluşturmakta ve hayallerindeki tasarımı giymelerine imkan sunmaktadır. Aşağıda: Prenses gelinlik modeli, balık gelinlik modeli ve kabarık gelinlik modeli hakkında fikirler sunuyoruz.

Prenses Gelinlikler

Kabarık prenses gelinlik

Prenses gelinlikler başta tercih edildiği için diğerlerinden ayırmak mantıklı olacaktır. Çünkü genel olarak prenses yapısına uygun olarak gelinlik seçimleri yapılıyor. Bu tarz ürünlerin bel kısmı oldukça dar tutuluyor. Belden sonra da eteklerin geniş bir şekilde aşağıya kadar yayılması söz konusudur. Üst bölge dar alt bölge ise geniş olarak tasarlanıyor. Bu tasarım bayanların prensese benzemelerini sağlıyor. Bu yüzden de daha çok prenses seçimleri yapılıyor. Askılı ya da askısız olarak da seçimlerine yer veriliyor. Vücut tipine ve boyunuza göre modellerine de göz atabilirsiniz. Sonrasında da belirlenen ayakkabılar, buketler, saçlar ve makyajlardan tamamlayıcı unsurlara geçiş yapabilirsiniz. Bir bütün olarak hazır olmanız önemlidir.

Balık Gelinlikler

 Balık Gelinlik Modeli

Balık seçimlerinin daha çok uzun kadınlarca ele alındığını söylemeliyiz. Çünkü bacak bölgesinin uzun olması modelin daha hoş bir şekilde ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu yüzden de bacak boyunun önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Gelinlikler için renk seçimleri de önemlidir. Direk beyaz ya da kırık beyaz üzerinden seçimlere yer veriliyor. Burada ten rengine de bağlı olarak seçim yapılması mantıklıdır. Balık modellerinin kullanımı da daha zordur. Basen ve diz kısmının dar olmasından dolayı hareket etmekte zorluk çekebilirsiniz. Bunların yanı sıra doğru ayakkabıların da seçimleri mühimdir. Balık gelinlik tarzı giyen gelinlerin mutlaka yüksek topuk seçmeleri gerekiyor. Gelinlik modelinin daha hoş gözükmesi için uzun topuklu ayakkabılar faydalı olacaktır.

Kabarık Gelinlikler

Kabarıklık detayları ile süslenen modeller de her bayanın beğenisini kazanmaktadır. Uzun boylu bir gelin adayına da orta ve kısa boylu bir gelin adayına da bu model çok yakışmaktadır. Stil farkına sahip kabarık modeller detay süslemeleri, gelinlik işlemeleri ve belden aşağıya uzanan eteği ile şahane bir duruş sunmaktadır. Olabildiğinden daha fazla kabarıklık katılan bu modeller de askılı ve askısız olarak tasarlanmaktadır.

Eteğinin ve üst kısımlarının detaylarla zenginleştirilmesi ile genç gelinlere ayrı bir hava katmaktadır. Kabarık gelinlik modelleri ile farklı aksesuarlar tamamlanmaya müsait bir seçenek olmaktadır. Bu tasarımların etek kabarıklığı dolayısıyla işlemesiz ve sade seçenekleri de bulunmaktadır.

Gelinliklere Uygun Aksesuarlar

https://www.yeniumitmodelistlik.com/

Gelinliklere Uygun Aksesuarlar

 Aksesuar seçimlerinde de gelinlik modelini göz önünde bulundurmalısınız. Sade gelinlerin daha çok aksesuarlar adına incilere yer verdiği biliniyor. İnci detayları hem gelinlik üzerine işlenebilir hem de takı olarak kullanılabilir. Seçimlerinizi abartılı modeller üzerinden yaptıysanız da mutlaka sade aksesuarlara yer vermelisiniz. Demet seçimlerinde de dikkatli olmak gerekiyor. Gelinliklerden ziyade düğünü yapacağınız yere göre bukete seçebilirsiniz. Mesela kır düğünü adına ahşap süslemeleri bulunan doğal çiçekler ilgi göreceksiniz. Salon düğünleri için de daha süslü buketleri hazırlayabilirsiniz. Ayakkabılar her ne kadar göz önünde olmasa da fotoğraf çekimlerinde gözükecektir. Bu yüzden buketler ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Çocuklar için gelinlik tasarımı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bizi instagram’da Takip Edebilirsiniz…