Genel

Gelinlik Modelleri 

Prenses (Kabarık) Gelinlik Modelleri 

https://www.yeniumitmodelistlik.com/

Kabarık prenses gelinlik

Prenses gelinlikler başta tercih edildiği için diğerlerinden ayırmak mantıklı olacaktır. Çünkü genel olarak prenses yapısına uygun olarak gelinlik seçimleri yapılıyor. Bu tarz ürünlerin bel kısmı oldukça dar tutuluyor. Belden sonra da eteklerin geniş bir şekilde aşağıya kadar yayılması söz konusudur. Üst bölge dar alt bölge ise geniş olarak tasarlanıyor. Bu tasarım bayanların prensese benzemelerini sağlıyor. Bu yüzden de daha çok prenses seçimleri yapılıyor. Askılı ya da askısız olarak da seçimlerine yer veriliyor. Vücut tipine ve boyunuza göre gelinlik modellerinde göz atabilirsiniz. Sonrasında da belirlenen ayakkabılar, buketler, saçlar ve makyajlardan tamamlayıcı unsurlara geçiş yapabilirsiniz. Bir bütün olarak hazır olmanız önemlidir.

Gelinlik Tasarım Eğitimi
Gelinlik, nişanlık ve abiye kursumuzla ilgili bilgi almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.yeniumitmodelistlik.com/gelinlik-abiye-kalibi.php

Balık Gelinlik Modelleri

 Balık Gelinlik Modeli

Balık seçimlerinin daha çok uzun kadınlarca ele alındığını söylemeliyiz. Çünkü bacak bölgesinin uzun olması modelin daha hoş bir şekilde ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu yüzden de bacak boyunun önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Gelinlikler için renk seçimleri de önemlidir. Direk beyaz ya da kırık beyaz üzerinden seçimlere yer veriliyor. Burada ten rengine de bağlı olarak seçim yapılması mantıklıdır. Balık modellerinin kullanımı da daha zordur. Basen ve diz kısmının dar olmasından dolayı hareket etmekte zorluk çekebilirsiniz. Bunların yanı sıra doğru ayakkabıların da seçimleri mühimdir. Balık giyen gelinlerin mutlaka yüksek topuk seçmeleri gerekiyor. Gelinlik modelinin daha hoş gözükmesi için uzun topuklu ayakkabılar faydalı olacaktır.

Gelinliklere Uygun Aksesuarlar

Gelinliklere Uygun Aksesuarlar

 Aksesuar seçimlerinde de gelinlik modelini göz önünde bulundurmalısınız. Sade gelinlerin daha çok aksesuarlar adına incilere yer verdiği biliniyor. İnci detayları hem gelinlik üzerine işlenebilir hem de takı olarak kullanılabilir. Seçimlerinizi abartılı gelinlik modelleri üzerinden yaptıysanız da mutlaka sade aksesuarlara yer vermelisiniz. Demet seçimlerinde de dikkatli olmak gerekiyor. Gelinliklerden ziyade düğünü yapacağınız yere göre bukete seçebilirsiniz. Mesela kır düğünü adına ahşap süslemeleri bulunan doğal çiçekler ilgi göreceksiniz. Salon düğünleri için de daha süslü buketleri hazırlayabilirsiniz. Ayakkabılar her ne kadar göz önünde olmasa da fotoğraf çekimlerinde gözükecektir. Bu yüzden buketler ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.