Trend Olan Kız Çocuk Kombinleri

Kız çocukları giyinmeyi ve kuşanmayı seven ve bunu oyun haline getirip eğlenmeyi çok severler. Rengarenk giyinmek ve elbiseler, etekler özellikle kabarık kıyafet modelleri içerisinde olmak onlara keyif verir.  Aynı zamanda birçok annenin kız çocuklarına yapacağı kombinler konusunda kararsız kaldığı da bilinmektedir. Durum böyle olunca anneler kız çocuklarına ne giydireceklerini bilemeyebilirler. Tam da bu noktada kız çocuk kombinleri hakkında bilgi verecek ve çocuklarınıza giyebileceğiniz ve oluşturabileceğiniz en güzel kız çocuk kombinleri sizlere sunacağız.

Kız Çocuk Kombinleri Nasıl Olmalı?
Kız Çocuk Kombinleri Nasıl Olmalı?

Kız Çocuk Kombinleri Nasıl Olmalı?

Çocuklara yapılacak kombinler öncelikle onların içerisinde rahat edebileceği mevsime göre hasta olmalarına yol açmayacak ve rahatlıkla gezip koşup eğlenebilecekleri kıyafetler olmalıdır.  Bu yüzden kombinler yapılırken mevsime ve kızınızı götüreceğiniz ortamın göz önünde bulundurulması gerekir. Kız çocukları genellikle kabarık pileli ya da fırfırlı ürünleri oldukça severler. Özellikle etek ve elbiseleri olan zaaflarını görmezden gelmemek gerekir. Aynı zamanda güzel bir pantolon tayt ya da şort kombini ile de oldukça sevimli bir kombin elde edebilirsiniz.

Bu noktada işler annelere düşmektedir. Çünkü bütün bu kombinleri ayarlayıp düzenlemekte genellikle anneler ilgilenir. Çocukları çevrede ve yaşıtlarından gördüğü kıyafetlerden çok hoşlanırlar. Hatta kimi zaman yaşıtları değil kendinden yaşça büyük kişilerin de kıyafetlerinden etkilenebilirler. Bu noktada kızınızı hiçbir zaman yargılamamalı ve olabildiğince gördüğü ve beğendiği kombini ona uyarlamaya çalışmanız gerekmektedir.

Kız çocuklarına giydirilecek ceket modelleri olabildiğince yünlü ve peluş ceketler olmalıdır. Peluş ceketler hem onların hoşuna gidebileceği gibi giyen herkesin kombinini direkt olarak zenginleştirecek bir parçadır.

Kız Çocuklarının Vazgeçilmezi Olan Elbiseler

Kız çocuklarının en çok beğendiği ve giymekten keyif aldığı kıyafetlerden bir tanesi elbiselerdir. Elbise giydirileceği zaman mevsimi uygun olmalıdır. Bu noktada bilinmesi gereken şey olabildiğince renkli ve onu canlı giydirmek daha doğru olacaktır. Örneğin ona kısa bir elbise giydiriyorsanız altına üşütmemesi için bir külotlu çorap giydirebilirsiniz. Aynı zamanda güzel bir spor ayakkabı ya da şık bir terlik ile kombinini tamamlayabilirsiniz.

Giyilecek elbise modelleri olabildiğince hareketli ve canlı olmalıdır. Fırfırlı elbiseler, kabarık elbise modelleri kız çocukları için ideal ürünlerdir. Altına giydireceğiniz boncuklu ya da taşlı şirin ayakkabılar kombinin tamamlayabilir. Hatta isterseniz kızınızın yaş grubuna bakarak da ayakkabısına uygun renkte kullanışlı bir çanta ile kombini tamamlayabilirsiniz. Bu çanta kızınızın yaşına bakılarak ayıcıklı ya da farklı bir çizgi film karakterli olabilir.

Tulum Kombinleri

Kız Çocuk Kombinlerinin yanı sıra Kız çocuklarında tulum kombinleri oldukça sevimli durmaktadır. Günümüzde birden çok tulum modellerine rastlayabilirsiniz. İçinde rahat edebileceği kot tulumlar ya da ince penye tulumlar tercih edebilirsiniz. Özellikle kot tulumları oldukça kullanışlı ve tek parça olduğundan dolayı çok işinize yarayacak bir parça olacaktır. Altına düz renk bir spor ayakkabı giydirerek kombini tamamlayabilirsiniz.

Kız Çocuklarına Sevimli Etek Kombinleri Nasıl Yapılır?

Kız çocukları Küçük yaşlarda gösterişi ve abartıdan çok hoşlanırlar bu yüzden giydireceğiniz her parça onun isteğini yeterince yerine getirmelidir. Etekler güzel bir şekilde uyarlandığı zaman çok sevimli bir kombin elde edebilirsiniz. Örneğin hareketli ve fırfırlı etek üzerine biraz daha sade soft renklerde bir üst grubu kullanabilirsiniz. Çiçekli desenli etek grupları giydirildiği zaman üzerine olabildiğince sade üst grubu giydirerek kombinin ana parçasının etek olmasını sağlayabilirsiniz.

Pileli etek giydirip altına kız çocuklarına özel onları rahatsız etmeyecek şık botlar giydirebilirsiniz. Kış aylarında özellikle kırmızı, yeşil, mavi, gibi canlı renkleri kullanabilirsiniz. Örneğin yeşil bir etek giydiriyorsanız beyaz bir bot beyaz düz bir gömlek giydirebilir üzerine turuncu bir kazak ya da ceket atarak şık bir renk uyumu elde edebilirsiniz. Kız çocukları bu tür renk uyumlarını oldukça beğenirler.

Şort Kombinleme Tüyoları

Kız çocukları özellikle yaz aylarında oluşacak sıcaklardan dolayı çok fazla tayt pantolon gibi ürünler giymeyi tercih etmeyebilirler. Bunun en büyük sebebi sürekli bir hareket halinde olmaları ve çok sık terlemelerinden dolayı rahatsızlık vermesinden kaynaklanır. Etek yerine şort modelleri yaz aylarında kız çocuklarının çok daha rahat bir şekilde hareket etmesini sağlayabilir. Bedenine uygun olan bir şort ile askılı bir bluz ya da yarım kollu bir tişört grubu ile eşleştirebilirsiniz. Hatta kimi zaman bu kombini yaz aylarında çok daha güzel bir hale getirebilir güzel bir güneş gözlüğü ve sevimli bir şapka ile tam bir yaz kombini elde edebilirsiniz. Özellikle kız çocuklarına göre üretilen hasır şapkalar yaz aylarında oldukça vazgeçilmez olacaktır.

Doğru Ayakkabı Seçimi Önemlidir

Kız çocuklarına giydireceğiniz güzel kıyafet kombinleri ne kadar önemli ise bu kombini tamamlayacak olan ayakkabılar da o kadar önemlidir. Bu yüzden giydireceğiniz ayakkabılar tamamıyla kombine uyumlu olmalıdır. Elbette rengarenk giydirebilir ve kız çocuklarının aykırı renkleri olan uyumunu göz ardı etmeden bunu yapabilirsiniz. Özellikle sandaletler yaz aylarında kız çocuklarının çok rahat edebileceği bir ayakkabı modelidir. Çünkü terlikler biraz daha ayağından çıkabilir aynı zamanda spor ayakkabılar da ayaklarını terletebilir bu yüzden sandaletler ideal bir ürün olacaktır.

Renk Uyumu

Kız çocukları küçük yaşlardan itibaren olabildiğince canlı giydirilmelidir. Yaşları gereği koyu renklere ya da sonbahar renklerine kaçmamaları çok daha güzel olacaktır. Sıcak tonlar olan yeşil, açık mavi, lila, kırmızı, pembe, sarı, turuncu gibi renkler fazlasıyla kombinlerde bulunmalıdır. Olabildiğince canlı ve hareketli parçalar ile kombinler yapılmalıdır.

Kız çocuklarına yapılacak kombinler yalnızca parçalara bakılarak olmamalı iyi bir kombin yapılmak isteniyorsa uygun beden seçimi mutlaka yapılmalıdır. Genellikle etek elbise kombinleri yapabilir bu sayede hem istedikleri gibi giyinmelerini hem de özgürce hareket etmelerini sağlayabilirsiniz.

Kız Çocuk Kombinleri yazımız ilginizi çektiyse modelistlik kursu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İnstagram adresiniz: https://www.instagram.com/yeniumitmodelistlik/