GELİNLİK DİKİMİ KURSU

Gelinlik dikim kursu, gelinlik dikimi kursu hakkında bilgiler:

Eğitimin Süresi: 4 Ay (16 Hafta) Haftada Bir Gün 6 Ders

Ön Koşul: Temel dikiş ve kalıp bilgisine sahip olmak

Başlangıç Tarihi: Eğitim Takvimi sayfasını inceleyiniz

Gelinlik Dikimi Kursu Hakkında Detaylı Bilgi için:
Telefon: 0 212 641 13 13 ARA

Abiye, Gelinlik, Nişanlık Eğitimin Kapsamı ve Amacı

Katılımcıya; drapaj tekniği ile kalıp çıkarabilme ve model uygulatabilme bilgi ve becerisini sahip olmayı kapsar. Tasarladığı kıyafetin kumaşını kesebilen, kişi üzerinde prova yaparak modelle ilgili yorumlar yapabilme ve gerektiğinde anında alternatif fikirler sunabilme ve dikebilme yeteneğini kazandırmayı amaçlar. Abiyede kullanılan drape ve süsleme (dantel, taş vs.) tekniklerini uygulayabilme bilgi ve becerisine sahip olmayı amaçlar.

Abiye, Gelinlik, Nişanlık Eğitimin İçeriği

• Manken işaretlemelerinin (bel, basen. Orta vs) alınması.
• Drapaj tekniği ile etek ve elbise kalıbının çıkartılması.
• Manken üzerinde asimetrik dgaje detayı olan modelin uygulanması. Bu modelin mankenden çıkartılarak taslak olarak makinede birleştirilmesi.
• Cansız mankenin istenilen ölçülere göre doldurulması.
• Drapaj yöntemi ile straplez elbise kalıbının çıkartılması. Bu kalıbın esas kumaşa kesilmesi ve dikilmesi. Straplez elbisede kuplarına balenlerin dikilmesi. Drape çalışmasının yapılması.
• Elbisede kapama işleminin (gizli fermuar, brit vs.) yapılması.
• Örnek kumaş üzerinde küpür danteli monte ekme işleminin öğretilerek uygulanması.
• Örnek kumaş üzerinde pul, boncuk vs. aksesuarların kullanımının anlatılması ve uygulanması.
• Gelinlik veya abiye elbise tasarımın eskiz çizimlerinin yapılması. Kalıbının hazırlanması.
• Abiye elbisenin kesim, prova, dikim ve ütü işlemlerinin yapılması.

Gelinlik Modelleri Yazımızı inceleyebilirsiniz: yeniumitmodelistlik.com/gelinlik-modelleri/

  • Yurt Dışı ve Şehir Dışından Gelecekler İçin Hızlandırılmış eğitim için tıklayınız

Gelinlik dikimi kursu için hafta içi ve hafta sonu birebir özel eğitim ya da grup eğitimleri biçiminde kayıtlarımız devam etmektedir. İstanbul dışından gelinlik dikimi, abiye ve nişanlık dikim kursuna katılmak isteyenlere istenilen gün ve saatlerde eğitim verilir.

gelinlik dikim kursu
gelinlik dikim

Gelinlik Nedir?: Dünyada ilk insanlarla birlikte, evlenme müessesi gelişmeye başladı. Farklı coğrafyalarda, farklı kültürlerde, farklı dinlerde, evlenme törenlerinde giyilen kıyafetler özel olarak hazırlanmıştır. Bu giyilen kıyafetleri erkek giydiğinde “damatlık” , kadın giydiğinde ise “gelinlik” adını almıştır.  Ülkemizde gelinlikler zaman içerisinde farklı renkler ve farklı desenler  halinde insanların beğenisine sunulmuştur. Yeni gelinlik tasarım ihtiyacı  hem ülkemizde hem de dünyanın diğer ülkelerde  büyük bir ihtiyaç duyulmaktadır.

Gelinlik  Dikim Kursuna Katılanlar Nerede Çalışırlar: Bu kurs programı, kadın gelinlik hazırlama alanında kursiyerleri bilinçlendirmek ve meslek edindirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bu kurs programını başarıyla bitiren kursiyerler, gelinlik üretimi yapan işletmelerde ve moda evlerinde çalışabilirler.

Gelinlik Tasarımcı İhtiyacı: Kadın gelinlik dikimi sektöründe düğünlerde giyilecek olan gelinliklerin talebine göre farklı model, farklı tasarım ve özgün süslemeleri yapabilmek ve yapılan gelinliği talep doğrultusunda müşterilerin beğenisine sunabilmek büyük önem arz etmektedir. Sürekli gelişen ve değişen tekstil sektöründe her geçen gün kalifiye elemana ihtiyaç duyulmaktadır.

Gelinlik Dikim Kursunda: Konular işlenirken, gerektiğinde derslere davet edilerek, gerektiğinde ziyaret edilerek, profesyonel gelinlik dikimi yapan modacılardan, tekstil firması sahiplerinden, kursumuzdan mezun olup tekstil firmalarında çalışan veya tekstil firması, gelinlik dikim evi sahibi olan kursiyerlerimizden yararlanılır.

İç giyim modelistliği eğitiminin içeriği ve eğitim başlama tarihlerini inceleyebilirsiniz.

Bizi İnstagram’da Takip Edebilirsiniz: instagram.com/yeniumitmodelistlik/

Gooogle Benim İşletmem Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

Puanınız

“GELİNLİK DİKİMİ KURSU” üzerine 2 yorum

Yorumlar kapalı.