Dikiş Kursu

86 / 100

Eğitimin Süresi: 4 Ay (16 Hafta) Haftada Bir Gün 6 Ders

Ön Koşul: Biçki dikiş eğitimine katılmak için ön koşul şartı aranmamaktadır.

Başlangıç Tarihi: Eğitim Takvimi sayfasını inceleyiniz

Telefon: 0 212 641 13 13 HEMEN ARA

Dikiş Kursu Eğitimin Kapsamı ve Amacı

Katılımcıya; konfeksiyonda kullanılan dikiş makinelerini tanıtma ve çeşitli dikiş egzersizleri ile kullanma becerisi kazandırabilme, giysi üretimine uygun kesim ve temel dikim tekniklerini (fermuar, kemer, yaka vs.) uygulatabilme bilgi ve becerisini sahip olmayı kapsar. Ayrıca, kıyafeti kişi üzerinde prova yapma ve vücut tipine göre tasarım yapabilme yeterliliğini kazandırır.

Biçki Dikiş Kursu Eğitimin İçeriği

Biçki Dikiş Kursu Makinası
Dikiş makinası

• Kumaş çeşitlerini (örme, dokuma vs.) ve atkı, çözgü yönlerinin anlatılması. Kumaş kesiminde düz boy iplik yönünün ve giysi dikiminde ütünün önemi hakkında bilgi verilmesi. Makinelerin (overlok. düz) ipliklerini geçirme, masura sarma ve dikiş egzersizlerin yapılması.
• Örnek kumaş üzerinde farklı el dikişlerin (teğel vb.) yapılması.
• Örnek kumaşta (birleştirme, yedirme, esnetme, çima ve gaze vb.) dikiş çalışmaları.
• Teknik parça (ingiliz dikişi, köşeli ve kavisli dikişler, pens çalışması) egzersizleri.
• Ölçülere göre pratik olarak düz etek kalıbının kesilmesi.
• Düz kemerli ve kapalı yırtmaçlı (düz fermuar) eteğin dikilmesi
• Beli pervazlı ve yırtmaçlı (gizli fermuar) eteğin dikilmesi.
• Anform kemerli yandan cepli pantolon veya şort kesim ve dikim işleminin yapılması.
• Erkek veya kadın gömleği kesim ve dikiminin yapılması.
• Hakim yakalı tunik dikilmesi.
• Şal veya erkek yakalı elbise dikilmesi.
• Katılımcının kendi tasarladığı bir giysinin dikilmesi.

İç giyim modelistliği eğitiminin içeriği ve eğitim başlama tarihlerini inceleyebilirsiniz.

Dikiş teknikleri yazımızı okumak için tıklayınız

Dikiş kursumuzun sanayi atölyesinde, ev tipi ve sanayi tipi dikiş makineleri bulunmaktadır. Bunun yanında, Overlok, Düz ve Yüksek Platformlu Dikiş Makineleri de yer almaktadır.

Bizi instagram da takip edebilirsiniz.

Puanınız

“Dikiş Kursu” üzerine 13 yorum

 1. Dikiş kursu vererek iyi bir iş yapmışsınız tebrik ederim. Hayırlı işler dilerim umarım bu sektörde daha iyi bir yerlere gelmenizi dilerim.

 2. Dikiş kursuna ihtyacım vardı sayenizde artık sorunsuz bir şekilde dikim yapabiliriyorum ve para kazanıyorum teşekkürler hepinize

 3. Az da olsa Dikiş bilgisi olan insanların bu kurslarda daha da ilerlemesini sağlıyarak hem iş kapıları açıyorsunuz hem de evde kullanmak için bu bilgileri veriyorsunuz sizi tebrik ederim

 4. Son zamanlarda popüler olan dikiscilik pandemi sonrası patladı zate. Bunun eğitimi baya iyi olur. Hem yeni birşeyler öğrenmek için iyi bir fırsat. Çok faydalı buldum.

 5. Dikiş yapmayı seven, yeteneği olduğunu düşünen herkes bu kursa katılıp kendini geliştirerek bir meslek edinebilir

 6. Uzun zamandır bu konu hakkında araştırma yapıyordum ve nihayet karşıma çıktı. Biçki dikiş kursuna katılmak isteyen akrabalarım için çok büyük bir fırsat olabilir.

 7. bu eğitimleri almak istediğimde sağlıklı bilgi veren bir yer bulamamıştım fakat sonunda buraya denk geldim iyi de oldu ben de başvuruyorum bakalım

 8. Güzel bir kurs hazırlamışsınız. Şu zamanda bilinmesi ve öğrenilmesi gereken bir meslek dalı. Emeğinize ve zamanınıza sağlık. Katılımcılara şimdiden kolay gelsin

 9. Dikiş kursu ve dikiş hakkında aydınlatıcı olmuş web sitedeki tüm yazıları okudum ve sizi takdir ettim başarıların devamını dilerim.

 10. Bu pandemi döneminden dolayı kurslar kapandığı için eğitim alamıyoduk çok güzel bir işe başlamışsınız tebrik ederim

 11. Dikiş yapmaktan zevk alan kişiler için faydalı bir yazı olmuş bu kursa katılan çok güzel meslek edinebilir ben çok beğendim teşekkür ederiz

 12. tekstil ve stiller adına biçki ve dikişte kardeşime bir bayanın ihtiyacı olan her şeyi öğrettiler kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kendini geliştirmenin yanında da yenilik katmak isteyen herkese tavsiye edebileceğim bir yer.

Yorumlar kapalı.