Modelistlik Kursu

Modelistlik Kursu Eğitimi

İstanbul ilinde faaliyet gösteren kursumuzda verilen Yeni Ümit Modelistlik Kursu, stilistlik ve moda tasarımı eğitimleri teorik ve temel eğitimden daha çok piyasa temelli olup ileri düzeydedir. Eğitimleri veren eğitmenlerimizin tamamı hem sektörel bilgiye sahip hem de akademik eğitimlerini alan kişiler tarafından verilmektedir. Eğitmenlerimizin öz geçmişlerini görebilirsiniz.

Modelistlik + Dikiş Teknikleri + Bilgisayarlı Gerber (3 kurs bir arada)

Eğitim Süresi: 8 Ay

modelistlik kursu whatsapp iletişim

 

Yeni Ümit Modelistlik Kursunun Sizlere Sağladığı Avantajlar

Modelistlik kursumuzda öğrencilerimize “yeni nesil” modelistlik kursu verilmektedir. Minyatür çalışmalar ve klasik bir eğitim düşüncesi yerine, daha dinamik, piyasa odaklı ve teknolojiyle bütünleşmiş bir eğitim verilmektedir. Yeni nesil modelistlik eğitimleri sayesinde mezun olan öğrencilerimiz sektörde kendilerine daha rahat yer bulabiliyor ve kariyer basamaklarını daha rahat tırmanıyor.

İstanbul modelistlik kursu müfredatı, her yaştan bireyin ilgi duyabileceği ve eğitim alabileceği şekilde düzenlenmiştir. Piyasa odaklı ve yeni nesil moda tasarım teknikleri ile ders veren eğitimcilerimiz, kısa sürede gerekli olan tüm teorik ve pratik dersleri sunmaktadır. Kurs katılımcılarının bir meslek olarak moda tasarımcısı ve stilist olarak ayrılabilecekleri  programımız hem uygun fiyatlı hem de kalitelidir. Modelistlik kursu için tercih ettiğimiz eğitim kadrosu, bu alanda uzmanlaşmış kişilerden oluşmaktadır. Sektörde adından söz ettiren ve kaliteli eğitim programları uygulayan eğitmenlerden moda tasarımı öğrenmek sizin adınıza oldukça zevkli olacaktır. Hem iyi vakit geçirme ve sosyalleşme şansı elde ederek hem de mesleki alanda gelişim sağlanarak kurs programı tamamlayabileceksiniz. Bu süreçten sonra katılımcılar, modelistlik kursunda edindikleri moda bilgileri ile birbirinden güzel tasarımlara imza atabilmektedir. Stilistlik ve moda tasarımını hobi olarak yaparken, aynı zamanda para kazanabilirsiniz. Siz de pek çok tasarımcı gibi profesyonel bir şekilde sektörden geçiminizi sağlayabilirsiniz. Modayı takip etmeyi seven ve tasarımcılığa ilgi duyan herkes İstanbul modelistik kursu ile başarılı bir stilist olabilirsiniz.

Rekabetin sadece ülke içerisinde olmadığı bir küresel bir dünyada elbette sürekli yenilenmek ve gelişmek gerekir. Aksi halde olduğumuz yerde sayarız. Bunun için bizler öğrencilerimizin sadece Türkiye’ de değil, global pazarda da rekabete katılmalarını istiyoruz.

Kurumumuzun başarı belgelerini görmek için: yeniumitmodelistlik.com/belgelerimiz/

 

İstanbul Modelistlik kursumuzda Ek Olarak;

 • Sıfırdan kalıp oluşturmak,
 • Kişiye özel kaliteli kıyafet dikimi,
 • Kişiye özel tasarımlar,
 • Haute Couture,
 • Dikiş Teknikleri,
 • İç çamaşırı, gelinlik,
 • Bilgisayarlı Gerber Technology,
 • Bilgisayarlı Lectra,
 • Kalıp ve dikimin bir arada olduğu spesifik bir eğitim verilmektedir.

 

Modelistlik Kursumuzu 360 Derece İzle!

 

 

 

Modelistlik Eğitim Takvimi
Modelistlik Eğitim Takvimini inceleyebilirsiniz.

Modelistlik Nedir?

Moda bir çeşit sanat dalı olup sanat ise her yerde vardır. İnsanlarda, doğada, mekanlarda mutlaka sanat vardır. Bu sanatı fark eden insanlar bununla modacı olmazlar. Bir takım eğitimler almalılardır ve bu eğitimleri hayata geçirmeleri gerekir. Elbette bu bilgi ve becerilerini kullanırken de bilgilerinin üzerine sürekli yenilerini koyarak kendini geliştirmesi gerekmektedir. Her Modelistlik Kursu alan kişi aynı özelliklere sahip olmamaktadır. Modelistlik Kursunu aldıktan sonra daha iyi çizim yapabilen, yabancı dil eğitimleri ile kendini diğerlerinden farklı kılan, sunum yapabilme yeteneğini geliştiren modelistler diğerlerinin önüne geçebilmektedir.

Modelistlik, ham madde olarak bilinen kumaşın modelin üzerine uygun bir hale getirilerek ürün oluşturulması faaliyetidir. Modelistlik, gönül verilmesi gereken bir meslektir. Ancak gönül verilerek yapılırsa bu meslekte adım adım yükselme gerçekleşebilir. Her insan doğarken bir takım yetenekler ile dünyaya gelir. Eğer kişinin içindeki yetenek modaya yönelik ise bu yeteneği konuşturmak için modelistlik kursuna gidip eğitim almalıdırlar.

 

İstanbul Modelistlik Eğitimleri Nasıldır?

Modelistlik alanlarında kursumuzdan alacağınız her eğitim kalitelidir. İstanbul modelistlik kursu aracılığı ile kursiyerler, hazır giyim alanına dair temel kazanımları edinilmektedir. Kadın, erkek ve çocuk giyimi alanlarında kalıp oluşturma, dikiş teknikleri ve tasarım için gerekli olan eğitimler verilmektedir. Pantolon, tayt, etek, body gibi farklı kıyafet parçaları için kalıp çıkartma ve cep gibi detayların eğitimi verilir. modelistlik kursu nun Kurs içeriği, giyim sektörünün pek çok alanında rahatlıkla kullanılabilen güncel bilgilerdir. Bu kursu başarıyla tamamlayan adaylar, modaya ve çağa uyum sağlayan birbirinden güzel kıyafetler tasarlar. Elbiseler için büzgü gibi modellerin çıkartılması, kıyafetlerde 38 beden kalıbından daha büyük beden kalıplarının çıkartılması, çeşit çeşit yaka kalıplarının öğrenilmesi, çeşitli kol modellerinin yapılması, ölçü alınması yöntemleri gibi genişleyen bir kurs içeriği vardır. Bu içeriklerin her biri uygulamalı olarak öğretilmektedir.

Modelistlik kursu, temel eğitimlerin yanı sıra bilgisayarlı modern tekniklerin de kullanılmasını ve öğretilmesini kapsar. Teorik eğitimlerle öğretilen teknikler, pratik yapılarak pekiştirilir. Teorik ve uygulamalı eğitimlerin tamamı sektörde adından söz ettiren eğitimciler tarafından verilmektedir. Bu nedenle de modaya ilgisi olan herkesin kolayca öğrenebileceği, keyifli vakit geçirebileceği ve meslek sahibi olabileceği bir kurs eğitimi sunulmuş olur. Bu modelistlik ve stilistlik kursunu başarıyla tamamladıktan sonra kendi markasını kuran ya da ünlü modacılarla çalışan pek çok kursiyer vardır. Bu dolu dolu geçen ve kaliteli kurs içeriği ile başarılı modacılar yetiştirilir. Bu nedenle tasarıma ve hazır giyim modelistliğine ilginiz varsa bu kurs programına kayıt yaptırabilirsiniz. Eğlenceli ve öğretici bir modelistlik kursu ile kendinizi geliştirebilir ve sektöre sağlam bir adım atabilirsiniz.

Modelistlik Kursunun Alınması

Modaya duyulan ilginin daha doğru bilgilerle ve daha yaratıcı düşünceler ile uzmanlaştırılması için İstanbul’ da modelistlik kursu veren kurslar bulunmaktadır. Modelistlik kursu nda Modelistlik kursu kişinin ilgi duyduğu bir alanda daha doğru adımlar atarak yükselmesi için vardır. Bu nedenle de modelistlik alanında eğitim almak isteyen kişinin seçeceği kurs yeri için dikkat etmesi gerek bir takım önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle eğitim alınacak kurs yerinin eğitim hizmeti kalitesinin nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Kurs yerinin referansları ve ne kadar süredir eğitim verdiği hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Çünkü bir yer hangi dalda eğitim veriyor olursa olsun ne kadar uzun bir süre eğitim hizmeti vermişse o kadar alanında uzmanlaşmıştır denilebilir. modelistlik kursu Eğitim alınmak istenen kurs yerinin çevresinde tanınmış bir kurum olması da eğitim alacak kişi için ileride atılacağı iş hayatında ona avantaj sağlayacaktır. Modelistlik alanında eğitim veren kurumlar, modeliste bir stilistin çizdiği modelin üretiminin gerçekleştirilmesi için kumaş üzerinde modelin kalıbının oluşturulması ve hazır hale getirilmesi istenir.

Teknolojinin gelişmesi ile model kalıplarının oluşturulması bilgisayar ortamında hazırlanmaktadır. Bu şekilde verimlilik arttığı gibi maliyetlerde düşecektir. Ayrıca zaman bakımından tasarruf da sağlanmış olacaktır.

Bizi instagram da takip edebilirsiniz

 

Yeni Ümit Modelistlik Kursu (Modelistlik kursu) İstanbul Avrupa yakasında hizmet vermektedir. Covit 19 nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimleri 01 Haziran 2020 tarihine kadar durdurma kara vermiştir. Bu nedenle modelistlik eğitimlerimize bu süre içerisinde ara vermek durumda kaldığımızı bildiririz.

 

Modelistlik alanlarında kursumuzdan alacağınız her eğitim kalitelidir. İstanbul modelistlik kursu aracılığı ile kursiyerler, hazır giyim alanına dair temel kazanımları edinilmektedir. Kadın, erkek ve çocuk giyimi alanlarında kalıp oluşturma, dikiş teknikleri ve tasarım için gerekli olan eğitimler verilmektedir.

 • Hazır giyimde model hanenin (giysi kalıbının) yerinin ve öneminin açıklanması.
 • Kalıp hazırlama yöntemleri, kullanılan araç ve gereçlerin tanıtılması.
 • Hazır giyimde kullanılan terimlerin ve işaretlemelerin anlatılması.
 • Ölçü alma yönteminin uygulayarak gösterilmesi.
 • Temel etek kalıbının hazırlanması ve şablonunun yapılması. Temel etek kalıbı üzerinden astar kalıbının çalışılması.
 • Temel etek serisinin yapılması.
 • Temel etekten pens kaydırma yöntemi ile can eteğin uygulanması.
 • Kloş, daire, altı parçalı ve sekiz parçalı etek kalıplarının hazırlanması.
 • Çeşitli etek model (korsaj, kup, pili, büzgü vb.) uygulamasının yapılması.
 • Temel kadın ve erkek pantolonunu kalıbının hazırlanması ve serisinin yapılması.
 • Temel kadın pantolonu üzerinden; contalı, yandan cepli ve anform kemer modelin uygulanması.
 • Slopet ve tayt kalıplarının hazırlanması.
 • Ölçü tablosuna (föy) göre etek ve tayt kalıplarının yapılması.
 • Tişört ve eşofman (örme kumaşlar için) kalıbının çıkartılması.
 • Kadın badi kalıbını hazırlanması. 38 beden kalıbından 36, 40 ve 42 bedenler çoğaltılması.
 • Temel beden elbise kalıbının hazırlanması. Model uygulamada pens kaydırmaların önemin anlatılması.
 • Erkek gömlek kalıbın yapılması.
 • Üst bedende kullanılan patların (kendinden dönme, ilave, polo, gizli vb.) yapılması.
 • Çeşitli kol (yarasa, rağlan, büzgülü vb.) kalıpların uygulanması.
 • Çeşitli yaka (erkek, şal, bebe, hakim, gömlek yakası vb.) çalışmaların hazırlanması.
 • Temel elbise kalıbı üzerinden robadan büzgülü modelin uygulanması
 • Çocuk 9 Yaş (104 beden) temel beden kalıbı çalışılması. Buna göre model uygulamanın yapılması.
 • Çocuk 9 Yaş (104 beden) tişört ve pantolon kalıbının hazırlanması. Ve bunların serisinin yapılması.
 • Ölçü tablosuna (föy) göre çocuk tişört ve tayt kalıplarının yapılması.

 

Modelistlik Kursumuzdan Mezun Olan Öğrencilerimizden Bazılarının Yorumları

MELİKE ÇAVUŞ
MELİKE ÇAVUŞ

Yeni Ümit Eğitim Kurumlarında hem Modelistlik Kursu hem stilistlik eğitimi aldım. Modelistlik kursu hem elde kalıp çıkarma hem gerber dersi aldım. Stilistlikte de çizim ve boyama teknikleriyle bilgisayarda Photoshop ve illüstratör programlarını öğrendim. Şuan mezun oldum ve tam bir tasarımcıyım. Kendi Markamı kurup üretim ve satış yapabiliyorum. Meslek sahibi olabilme imkanı kazanmış oldum buraya gelerek, hocam Melike Okşak çok sakin ve sabırlı öğretim şekliyle bana iyi bir yol gösterici oldu.

MELİKE ÇAVUŞ 


AYSEL AYKUT
AYSEL AYKUT

Ben Aysel Aykut, Yeni Ümit Eğitim Kurumlarında modelistlik kursu’nda eğitim gördüm. Kursumdan ve Hülya hocamdan çok memnundum. Verdiği kaliteli eğitim sayesinde iyi yerlere geldiğimi düşünüyorum. Şuan Hakan Akkaya atölyesinde Modelistlik ve Tasarım dikim bölümündeyim. Bende kaliteli eğitimin Yeni Ümit Modelistlik Kursu Kurumlarında verildiğini gördüm.
Şuan, Hakan AKKAYA dikim atölyesi modelistiyim.

AYSEL AYKUT


Sedef BOLUKÇU
Sedef BOLUKÇU

Modelistlik hayalim olan bir meslekti.Arkadaş tavsiyesiyle YENİ ÜMİT EĞİTİM KURUMLARINA geldim. Bu kursa sıfırdan başladım. Hocalarım sayesinde kafamda hiçbir şekilde soru işareti kalmadı.Şu an bu mesleği yapıyorum.Çevreme gönül rahatlığı ile Yeni Ümit Eğitim Kurumlarını tavsiye ediyorum.
Eğitim danışmanı Zeynep hanıma , Hülya hocama, Yeni Ümit Eğitim Kurumu’na Teşekkürler

Sedef BOLUKÇU


Kadriye GÜMÜŞ
Kadriye GÜMÜŞ

Bu mesleğe girdiğim yıllardan beri hep bir modelist olmayı istemiştim. Ve bunun için araştırmalara başladım.Nerede, nasıl iyi bir eğitim alırım diye ve YENİ ÜMİT EĞİTİM KURUMLARI modelistlik kursunu bir arkadaş tavsiyesi üzerine buldum.İyi ki YENİ ÜMİT EĞİTİM kursunun ailesinden olduğum için ve sevgili hocam Ümmühan Hanımı Tanıdığım için çok şanslıyım. Şimdi hocamın ve kursumun sayesinde özel bir şirkette modelistlik yapıyorum.YENİ ÜMİT Modelistlik Kursu çalışanlarına ve değerli hocama sonsuz teşekkürler.

Kadriye GÜMÜŞ

Puanınız
çay kazanı