Yeni Ümit Modelistlik Kursu

Modelistlik Kursu Eğitimi

İstanbul ilinde faaliyet gösteren kursumuzda verilen Yeni Ümit Modelistlik Kursu, stilistlik ve moda tasarımı eğitimleri teorik ve temel eğitimden daha çok piyasa temelli olup ileri düzeydedir. Eğitimleri veren eğitmenlerimizin tamamı hem piyasa bilgisine sahip hem de akademik eğitimlerini alan kişiler tarafından verilmektedir. Eğitmenlerimizin öz geçmişlerini görebilirsiniz.

Modelistlik Eğitim Süresi: 6 Ay

Eğitim Başlama Tarihi: 2 Hafta sonra başlıyor.

Kurs Ücreti: Kısa bir süre için %35 indirimli fiyatımız 15 bin liradır.

Yeni Ümit Moda Akademisi Yılın En İyi Moda Kursu Ödülünü Aldı!

Yeni Ümit Modelistlik Kursunun Sizlere Sağladığı Avantajlar

Modelistlik kursumuzda öğrencilerimize “yeni nesil” modelistlik kursu verilmektedir. Minyatür çalışmalar ve klasik bir eğitim düşüncesi yerine, daha dinamik, piyasa odaklı ve teknolojiyle bütünleşmiş bir eğitim verilmektedir. Yeni nesil modelistlik eğitimleri sayesinde mezun olan öğrencilerimiz sektörde kendilerine daha rahat yer bulabiliyor ve kariyer basamaklarını daha rahat tırmanıyor.

Yeni Ümit Modelistlik Kursu müfredatı, her yaştan bireyin ilgi duyabileceği ve eğitim alabileceği şekilde düzenlenmiştir. Piyasa odaklı ve yeni nesil moda tasarım teknikleri ile ders veren eğitimcilerimiz, kısa sürede gerekli olan tüm teorik ve pratik dersleri sunmaktadır. Kurs katılımcılarının bir meslek olarak moda tasarımcısı ve stilist olarak ayrılabilecekleri  programımız hem uygun fiyatlı hem de kalitelidir.

Modelistlik kursu için tercih ettiğimiz eğitim kadrosu, bu alanda uzmanlaşmış kişilerden oluşmaktadır. Sektörde adından söz ettiren ve kaliteli eğitim programları uygulayan eğitmenlerden moda tasarımı öğrenmek sizin adınıza oldukça zevkli olacaktır. Hem iyi vakit geçirme ve sosyalleşme şansı elde ederek hem de mesleki alanda gelişim sağlanarak kurs programı tamamlayabileceksiniz. Bu süreçten sonra katılımcılar, modelistlik kursunda edindikleri moda bilgileri ile birbirinden güzel tasarımlara imza atabilmektedir. Stilistlik ve moda tasarımını hobi olarak yaparken, aynı zamanda para kazanabilirsiniz. Siz de pek çok tasarımcı gibi profesyonel bir şekilde sektörden geçiminizi sağlayabilirsiniz. Modayı takip etmeyi seven ve tasarımcılığa ilgi duyan herkes modelistlik kursu ile başarılı olabilirsiniz.

Rekabetin sadece ülke içerisinde olmadığı bir küresel bir dünyada elbette sürekli yenilenmek ve gelişmek gerekir. Aksi halde olduğumuz yerde sayarız. Bunun için bizler öğrencilerimizin sadece Türkiye’ de değil, global pazarda da rekabete katılmalarını istiyoruz.

Kurumumuzun başarı belgelerini görmek için: yeniumitmodelistlik.com/belgelerimiz/

Modelistlik kursumuzda

Kalıp Hazırlama:Sıfırdan kalıp oluşturmak
Kıyafet Dikimi:Kişiye özel kaliteli kıyafet dikimi ve özel tasarımlar
Haute Couture:Dikiş Teknikleri ve konsept tasarımı
Cad Programı:Bilgisayarlı Gerber Technology 3D V15.1
Serileme:Beden Serisi
Kalıplar:Etek, Pantolon, Elbise, Yaka, Kol, Tulum, Manto, Denim

%35 İNDİRİM FIRSATINI KAÇIRMA!
Modelistlik, Dikiş Teknikleri ve Gelinlik Dikimi Kursu için aşağıda telefonunu yazın arayalım.

Modelistlik Kursumuzu 360 Derece İzle!

Modelistlik Eğitim Takvimi
Modelistlik Eğitim Takvimini inceleyebilirsiniz.

Modelistlik Nedir?

Moda bir çeşit sanat dalı olup sanat ise her yerde vardır. İnsanlarda, doğada, mekanlarda mutlaka sanat vardır. Bu sanatı fark eden insanlar bununla modacı olmazlar. Bir takım eğitimler almalılardır ve bu eğitimleri hayata geçirmeleri gerekir. Elbette bu bilgi ve becerilerini kullanırken de bilgilerinin üzerine sürekli yenilerini koyarak kendini geliştirmesi gerekmektedir. Her Modelistlik Kursu alan kişi aynı özelliklere sahip olmamaktadır. Modelistlik Kursunu aldıktan sonra daha iyi çizim yapabilen, yabancı dil eğitimleri ile kendini diğerlerinden farklı kılan, sunum yapabilme yeteneğini geliştiren modelistler diğerlerinin önüne geçebilmektedir.

Modelistlik, ham madde olarak bilinen kumaşın modelin üzerine uygun bir hale getirilerek ürün oluşturulması faaliyetidir. Modelistlik, gönül verilmesi gereken bir meslektir. Ancak gönül verilerek yapılırsa bu meslekte adım adım yükselme gerçekleşebilir. Her insan doğarken bir takım yetenekler ile dünyaya gelir. Eğer kişinin içindeki yetenek modaya yönelik ise bu yeteneği konuşturmak için modelistlik kursuna gidip eğitim almalıdırlar.

Modelistlik Eğitimleri Nasıldır?

Modelistlik alanlarında kursumuzdan alacağınız her eğitim kalitelidir. modelistlik kursu aracılığı ile kursiyerler, hazır giyim alanına dair temel kazanımları edinilmektedir. Kadın, erkek ve çocuk giyimi alanlarında kalıp oluşturma, dikiş teknikleri ve tasarım için gerekli olan eğitimler verilmektedir. Pantolon, tayt, etek, body gibi farklı kıyafet parçaları için kalıp çıkartma ve cep gibi detayların eğitimi verilir. modelistlik kursunun kurs içeriği, giyim sektörünün pek çok alanında rahatlıkla kullanılabilen güncel bilgilerdir. Bu kursu başarıyla tamamlayan adaylar, modaya ve çağa uyum sağlayan birbirinden güzel kıyafetler tasarlar. Elbiseler için büzgü gibi modellerin çıkartılması, kıyafetlerde 38 beden kalıbından daha büyük beden kalıplarının çıkartılması, çeşit çeşit yaka kalıplarının öğrenilmesi, çeşitli kol modellerinin yapılması, ölçü alınması yöntemleri gibi genişleyen bir kurs içeriği vardır. Bu içeriklerin her biri uygulamalı olarak öğretilmektedir.

Modelistlik kursu, temel eğitimlerin yanı sıra bilgisayarlı modern tekniklerin de kullanılmasını ve öğretilmesini kapsar. Teorik eğitimlerle öğretilen teknikler, pratik yapılarak pekiştirilir. Teorik ve uygulamalı eğitimlerin tamamı sektörde adından söz ettiren eğitimciler tarafından verilmektedir. Bu nedenle de modaya ilgisi olan herkesin kolayca öğrenebileceği, keyifli vakit geçirebileceği ve meslek sahibi olabileceği bir kurs eğitimi sunulmuş olur. Bu modelistlik ve stilistlik kursunu başarıyla tamamladıktan sonra kendi markasını kuran ya da ünlü modacılarla çalışan pek çok kursiyer vardır. Bu dolu dolu geçen ve kaliteli kurs içeriği ile başarılı modacılar yetiştirilir. Bu nedenle tasarıma ve hazır giyim modelistliğine ilginiz varsa bu kurs programına kayıt yaptırabilirsiniz. Eğlenceli ve öğretici bir modelistlik kursu ile kendinizi geliştirebilir ve sektöre sağlam bir adım atabilirsiniz.

Modelistlik Kursu eğitimi
Modelistlik Kursu eğitimi

Modelistlik Kursunun Size Katacakları

Modelistlik kursları hazır giyim sektöründe, ölçü alma ve kalıp çıkarma, modelleme teknikleri, serileme ve pastal hazırlama gibi konuları kapsar. Bu kurslarda öğrenciler, giyim tasarımı için gerekli temel bilgileri ve becerileri edinirler. Ayrıca moda çizimi, dikiş teknikleri ve kumaş bilgisi gibi konulara da yer verilebilir. Modelistlik kursları, hem teknik hem de yaratıcı yönleri içeren geniş bir alandır ve giyim tasarımı kariyerine adım atmak isteyenler için önemlidir.

İş Olanakları

 1. Moda Sektöründe İş İmkanları:
  • Modelistlik kursu, moda sektöründe iş bulma imkanını artırır.
  • Giyim tasarımı firmalarında veya atölyelerde çalışabilirsiniz.
 2. Freelance Çalışma Fırsatları:
  • Modelistlik becerilerinizi freelance olarak kullanabilirsiniz.
  • Kendi işinizi kurabilir ve müşterilere hizmet verebilirsiniz.
 3. Kişisel Giyim Tasarımları:
  • Modelistlik kursu, kendi giyim tasarımlarınızı hazırlamanızı sağlar.
  • Kendi stilinizi yaratmak için bu beceriyi kullanabilirsiniz.
 4. Dikiş Yeteneklerini Geliştirme:
  • Modelistlik kursu, dikiş yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olur.
  • Daha karmaşık tasarımları başarıyla dikme yeteneğinizi artırır.

Modelistlik kursları, hem kariyer hem de kişisel gelişim açısından önemlidir. 

Bizi instagram da takip edebilirsiniz

Yeni Ümit Modelistlik Kursu (Modelistlik kursu) İstanbul Avrupa yakasında hizmet vermektedir.

Modelistlik zanaatını bilgi, beceri geliştirme, ön hazırlık aşamalarına kadar ilerletmek için Yeni Ümit Modelistlik kurslarında yeni eğitim programları hazırladık. Her yaştan insanın terzilik kabiliyetini geliştirecek uygulamalı derslere yer verdik.

 • Tasarım alanında kendini geliştirmek isteyen herkesin, 6 aylık eğitim programında gerek teorik gerekse uygulamaları olarak ders alabileceği özel bir eğitim tablosu hazırladık.
 • Eğitim boyunca kalıp çıkarmak, dikiş tekniklerini öğrenmek, ön hazırlık yaparak terzilik zanaatını icra edebilecek bütün detayları öğrenmelerini amaçladık.
 • Kişiye özel dikiş teknikleri, elbise, gömlek, pantolon, ceket ve giyim sektöründe yerini yeni alan trend stilleri de eğitim programlarına
 • Dikiş makinesi kullanımı, dikiş becerisinin el ile geliştirilmesi, kumaş tanıma ve kumaş kesme biçimleri, çizim ve bilgisayar programlarında tasarım teknikleri de dahil olmak üzere bütün terzilik işlemlerini yapabileceğiniz ölçülerde eğitimler oluşturduk.

Teorik ve uygulamalı derslerle birlikte stilistik, kumaş yapısına göre dikiş ve kumaşın kullanım alanlarını da hem görsel hem de teorik olarak anlaşılır kılan programlarla eğitim sürecini tamamlıyoruz.

2024-2025 yılı eğitim dönemi kayıtlarımız başlamıştır. Kayıt olmak isteyen modelist adayları kurumumuza gelerek ya da telefonla arayarak eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir. Modelistlik kursu eğitimlerimiz hafta sonu ve hafta içi istenilen gün ve saatlerde eğitim alma olanağı sunuyoruz.

Modelistlik kursları
Modelistlik kursları