Modelistlik Kursu İstanbul

Modelistlik Kursu Eğitimi

İstanbul ilinde faaliyet gösteren kursumuzda verilen Yeni Ümit Modelistlik Kursu, stilistlik ve moda tasarımı eğitimleri teorik ve temel eğitimden daha çok piyasa temelli olup ileri düzeydedir. Eğitimleri veren eğitmenlerimizin tamamı hem sektörel bilgiye sahip hem de akademik eğitimlerini alan kişiler tarafından verilmektedir. Eğitmenlerimizin öz geçmişlerini görebilirsiniz.

Modelistlik + Dikiş Teknikleri + Bilgisayarlı Gerber (3 kurs bir arada)

Eğitim Süresi: 8 Ay

Whatsapp Bilgi Hattı:0 555 800 45 29 ARA

Yeni Ümit Modelistlik Kursunun Sizlere Sağladığı Avantajlar

Modelistlik kursumuzda öğrencilerimize “yeni nesil” modelistlik kursu verilmektedir. Minyatür çalışmalar ve klasik bir eğitim düşüncesi yerine, daha dinamik, piyasa odaklı ve teknolojiyle bütünleşmiş bir eğitim verilmektedir. Yeni nesil modelistlik eğitimleri sayesinde mezun olan öğrencilerimiz sektörde kendilerine daha rahat yer bulabiliyor ve kariyer basamaklarını daha rahat tırmanıyor.

Rekabetin sadece ülke içerisinde olmadığı bir küresel bir dünyada elbette sürekli yenilenmek ve gelişmek gerekir. Aksi halde olduğumuz yerde sayarız. Bunun için bizler öğrencilerimizin sadece Türkiye’ de değil, global pazarda da rekabete katılmalarını istiyoruz.

Kurumumuzun başarı belgelerini görmek için: yeniumitmodelistlik.com/belgelerimiz/

Modelistlik Kurslarımızda Ek Olarak;

 • Sıfırdan kalıp oluşturmak,
 • Kişiye özel kaliteli kıyafet dikimi,
 • Kişiye özel tasarımlar,
 • Haute Couture,
 • Dikiş Teknikleri,
 • İç çamaşırı, gelinlik,
 • Bilgisayarlı Gerber Technology,
 • Bilgisayarlı Lectra,
 • Kalıp ve dikimin bir arada olduğu spesifik bir eğitim verilmektedir.

Modelistlik eğitimlerimiz içeriği

 1. Hazır giyimde model hanenin (giysi kalıbının) yerinin ve öneminin açıklanması.
 2. Kalıp hazırlama yöntemleri, kullanılan araç ve gereçlerin tanıtılması.
 3. Hazır giyimde kullanılan terimlerin ve işaretlemelerin anlatılması.
 4. Ölçü alma yönteminin uygulayarak gösterilmesi.
 5. Temel etek kalıbının hazırlanması ve şablonunun yapılması. Temel etek kalıbı üzerinden astar kalıbının çalışılması.
 6. Temel etek serisinin yapılması.
 7. Temel etekten pens kaydırma yöntemi ile can eteğin uygulanması.
 8. Kloş, daire, altı parçalı ve sekiz parçalı etek kalıplarının hazırlanması.
 9. Çeşitli etek model (korsaj, kup, pili, büzgü vb.) uygulamasının yapılması.
 10. Temel kadın ve erkek pantolonunu kalıbının hazırlanması ve serisinin yapılması.
 11. Temel kadın pantolonu üzerinden; contalı, yandan cepli ve anform kemer modelin uygulanması.
 12. Slopet ve tayt kalıplarının hazırlanması.
 13. Ölçü tablosuna (föy) göre etek ve tayt kalıplarının yapılması.
 14. Tişört ve eşofman (örme kumaşlar için) kalıbının çıkartılması.
 15. Kadın badi kalıbını hazırlanması. 38 beden kalıbından 36, 40 ve 42 bedenler çoğaltılması.
 16. Temel beden elbise kalıbının hazırlanması. Model uygulamada pens kaydırmaların önemin anlatılması.
 17. Erkek gömlek kalıbın yapılması.
 18. Üst bedende kullanılan patların (kendinden dönme, ilave, polo, gizli vb.) yapılması.
 19. Çeşitli kol (yarasa, rağlan, büzgülü vb.) kalıpların uygulanması.
 20. Çeşitli yaka (erkek, şal, bebe, hakim, gömlek yakası vb.) çalışmaların hazırlanması.
 21. Temel elbise kalıbı üzerinden robadan büzgülü modelin uygulanması
 22. Çocuk 9 Yaş (104 beden) temel beden kalıbı çalışılması. Buna göre model uygulamanın yapılması.
 23. Çocuk 9 Yaş (104 beden) tişört ve pantolon kalıbının hazırlanması. Ve bunların serisinin yapılması.
 24. Ölçü tablosuna (föy) göre çocuk tişört ve tayt kalıplarının yapılması.
Modelistlik Eğitim Takvimi
Modelistlik Eğitim Takvimini inceleyebilirsiniz.

Modelistlik Nedir?

Moda bir çeşit sanat dalı olup sanat ise her yerde vardır. İnsanlarda, doğada, mekanlarda mutlaka sanat vardır. Bu sanatı fark eden insanlar bununla modacı olmazlar. Bir takım eğitimler almalılardır ve bu eğitimleri hayata geçirmeleri gerekir. Elbette bu bilgi ve becerilerini kullanırken de bilgilerinin üzerine sürekli yenilerini koyarak kendini geliştirmesi gerekmektedir. Her modelistlik eğitimi alan kişi aynı özelliklere sahip olmamaktadır. Bu eğitimi aldıktan sonra daha iyi çizim yapabilen, yabancı dil eğitimleri ile kendini diğerlerinden farklı kılan, sunum yapabilme yeteneğini geliştiren modelistler diğerlerinin önüne geçebilmektedir.

Modelistlik, ham madde olarak bilinen kumaşın modelin üzerine uygun bir hale getirilerek ürün oluşturulması faaliyetidir. Modelistlik, gönül verilmesi gereken bir meslektir. Ancak gönül verilerek yapılırsa bu meslekte adım adım yükselme gerçekleşebilir. Her insan doğarken bir takım yetenekler ile dünyaya gelir. Eğer kişinin içindeki yetenek modaya yönelik ise bu yeteneği konuşturmak için modelistlik kursuna gidip eğitim almalıdırlar.

Modelistlik Kursunun Alınması

Modaya duyulan ilginin daha doğru bilgilerle ve daha yaratıcı düşünceler ile uzmanlaştırılması için İstanbul’ da modelistlik eğitimi veren kurslar bulunmaktadır. Modelistlik kursu kişinin ilgi duyduğu bir alanda daha doğru adımlar atarak yükselmesi için vardır. Bu nedenle de modelistlik alanında eğitim almak isteyen kişinin seçeceği kurs yeri için dikkat etmesi gerek bir takım önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle eğitim alınacak kurs yerinin eğitim hizmeti kalitesinin nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Kurs yerinin referansları ve ne kadar süredir eğitim verdiği hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Çünkü bir yer hangi dalda eğitim veriyor olursa olsun ne kadar uzun bir süre eğitim hizmeti vermişse o kadar alanında uzmanlaşmıştır denilebilir. Eğitim alınmak istenen kurs yerinin çevresinde tanınmış bir kurum olması da eğitim alacak kişi için ileride atılacağı iş hayatında ona avantaj sağlayacaktır. Modelistlik alanında eğitim veren kurumlar, modeliste bir stilistin çizdiği modelin üretiminin gerçekleştirilmesi için kumaş üzerinde modelin kalıbının oluşturulması ve hazır hale getirilmesi istenir.

Teknolojinin gelişmesi ile model kalıplarının oluşturulması bilgisayar ortamında hazırlanmaktadır. Bu şekilde verimlilik arttığı gibi maliyetlerde düşecektir. Ayrıca zaman bakımından tasarruf da sağlanmış olacaktır.

Bizi instagram da takip edebilirsiniz

Yeni Ümit Modelistlik Kursu İstanbul Avrupa yakasında hizmet vermektedir. Covit 19 nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimleri 01 Haziran 2020 tarihine kadar durdurma kara vermiştir. Bu nedenle modelistlik eğitimlerimize bu süre içerisinde ara vermek durumda kaldığımızı bildiririz.

Modelistlik Kursumuzdan Mezun Olan Öğrencilerimizden Bazılarının Yorumları

Yeni Ümit Eğitim Kurumlarında hem modelistlik hem stilistlik eğitimi aldım. Modelistlik eğitiminde hem elde kalıp çıkarma hem gerber dersi aldım. Stilistlikte de çizim ve boyama teknikleriyle bilgisayarda Photoshop ve illüstratör programlarını öğrendim. Şuan mezun oldum ve tam bir tasarımcıyım. Kendi Markamı kurup üretim ve satış yapabiliyorum. Meslek sahibi olabilme imkanı kazanmış oldum buraya gelerek, hocam Melike Okşak çok sakin ve sabırlı öğretim şekliyle bana iyi bir yol gösterici oldu.
MELİKE ÇAVUŞ
MELİKE ÇAVUŞ 


Ben Aysel Aykut, Yeni Ümit Eğitim Kurumlarında modelistlik eğitimi gördüm. Kursumdan ve Hülya hocamdan çok memnundum. Verdiği kaliteli eğitim sayesinde iyi yerlere geldiğimi düşünüyorum. Şuan Hakan Akkaya atölyesinde Modelistlik ve Tasarım dikim bölümündeyim. Bende kaliteli eğitimin Yeni Ümit Eğitim Kurumlarında verildiğini gördüm.
Şuan, Hakan AKKAYA dikim atölyesi modelistiyim.
AYSEL AYKUT
AYSEL AYKUT


Modelistlik hayalim olan bir meslekti.Arkadaş tavsiyesiyle YENİ ÜMİT EĞİTİM KURUMLARINA geldim. Bu kursa sıfırdan başladım. Hocalarım sayesinde kafamda hiçbir şekilde soru işareti kalmadı.Şu an bu mesleği yapıyorum.Çevreme gönül rahatlığı ile Yeni Ümit Eğitim Kurumlarını tavsiye ediyorum.
Eğitim danışmanı Zeynep hanıma , Hülya hocama, Yeni Ümit Eğitim Kurumu’na Teşekkürler
Sedef BOLUKÇU
Sedef BOLUKÇU


Bu mesleğe girdiğim yıllardan beri hep bir modelist olmayı istemiştim. Ve bunun için araştırmalara başladım.Nerede, nasıl iyi bir eğitim alırım diye ve YENİ ÜMİT EĞİTİM KURUMLARI modelistlik kursunu bir arkadaş tavsiyesi üzerine buldum.İyi ki YENİ ÜMİT EĞİTİM kursunun ailesinden olduğum için ve sevgili hocam Ümmühan Hanımı Tanıdığım için çok şanslıyım. Şimdi hocamın ve kursumun sayesinde özel bir şirkette modelistlik yapıyorum.YENİ ÜMİT Modelistlik Kursu çalışanlarına ve değerli hocama sonsuz teşekkürler.
Kadriye GÜMÜŞ
Kadriye GÜMÜŞ