Giyim tarzları nelerdir?
5 (1)

Giyimi Etkileyen Faktörler ve Tarzlar Nelerdir?

Giyimi etkileyen faktörler, giyimi etkileyen faktörler hakkında bilgiler:

Giyiminizde yapacağınız doğru seçimler, sizin toplum içindeki yerinizi belirlemede davranışlarınız kadar önemli bir yere sahiptir.

Peki bu seçimi yaparken hangi kriterler söz sahibidir?

  • Bu kriterlerden ilki Cinsiyet faktörü. Kişinin kız ya da erkek oluşu giyimini etkileyen önemli bir kriterdir.
  • Giyim tarzını belirleyen bir diğer faktör de Yaş faktörü. Bebek, çocuk, genç, yetişkin, orta yaş ve yaşlı bireylerin giyim tarzları birbirinden farklıdır ve giyimde seçim yaparken bu yaş faktörüne uygun seçimler yapmak da doğru seçimde önemli bir yere sahiptir.
  • Bir başka faktör Sosyal Çevre ve Sosyal Statü. Giysilerin giyileceği ortama ve çalışma ortamına göre giyilmesi ve seçilmesi dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli noktadır.
  • Sosyal Yaşantı da bir başka faktördür. Evde daha rahat giysiler giyeriz fakat kutlama, düğün gibi yerlerde kıyafet seçimimin bu kadar rahat olmaz.
  • Mevsime dikkat etmeden giysi seçmek olur mu? Mevsime göre farklı giyim ihtiyaçları meydana gelir. Kışın giydiğimiz giysileri yazın, yazın giydiğimiz giysileri de kışın giymek ne kadar doğru ve yerinde olur sizce?
  • Bir başka unsur da Zevk. Bireylerin birbirinden farklı giyinme tarzları ve zevkleri vardır. Birinin beğendiği bir giysi başka biri tarafından beğenilmeyebilir, onun zevkine ve tarzına uygun olmayabilir.
  • Önemli faktörlerden biri daha, Moda. Daha önce giyilmesi düşünülmeyen kıyafetlerin Moda denilen bir akımla birlikte göz alışkanlığı kazanılması sonucunda büyük kitleler tarafından kabul görüldüğü daha önce gözlemlenmiş bir durumdur.

Ana Sayfa

Modelistlik Kursu

Moda Tasarım Kursu

Gelinlik, Abiye Tasarım ve Dikimi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Gooogle Benim İşletmem Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

Tıkla puan ver
[Total: 1 Average: 5]