2023 Modelistlik Maaşları Ne Kadar?
4.8 (6)

Moda sektöründe önemli bir yeri olan modelistlik mesleğini yapan pek çok kadın ve erkek bulunur. Modelistlik mesleğinin çalışma alanları geniştir. Bu nedenle bu meslekte bireylerin kendilerini geliştirebilecekleri ve tecrübe kazanabilecekleri pek çok seçenek doğar. Bu alanda çalışan kişilerin aldıkları ücretler tecrübelerine ve çalıştıkları yerlere göre değişiklik gösterebilir.

Modelistlik maaşları, mesleği icra eden kişilerin kendilerini geliştirmelerine ve networklerini geliştirmelerine göre de farklılık gösterebilir. Kendi moda evlerini açıp işlerini kuran modelistler gibi sabit bir maaşla çalışan modelistler de bulunur. Bu iki çalışma alanında kazanılan ücretler de farklılık gösterir.  Aşağıda 2023 yılı modelist maaşları hakkında detaylara bakabilirsiniz.

Modelistler Ne Kadar Maaş Alır?

Modelistler Ne Kadar Maaş Alır?

Moda sektöründeki farklı meslek gruplarından biri olan modelistlik mesleğini tercih etmek isteyen kişiler için çalışma koşulları merak konusudur. Çalışma saatleri ve maaşlar gibi konular en çok araştırılan konular arasında yer alır. Bu durum mesleğin nasıl yapıldığına göre farklılık gösterebilir. Çünkü bireysel olarak ya da kendi merkezlerini açarak modelistlik yapan kişiler kadar, bir moda merkezinde belirli bir maaşla çalışan kişiler de vardır. Kendi iş yerlerinde ya da bireysel olarak çalışan kişiler, ne kadar kazanacaklarını kendileri belirler. Bir moda evi ya da bu sektörde yer alan bir merkezde çalışan kişilerin ise düzenli bir maaş tutarı bulunur.

✅ Tecrübeli Modelist Maaşları15 bin ile 30 bin arasıdır.
✅ Yeni Başlayan Modelistler :10 Bin liradan başlamaktadır
✅ Modelist Yardımcıları :9 bin.
✅ Modelistlik Kursu :Modelistlik Kursu

Ortalama yeni bir modelist maaşı tutarı 10.000 TL civarındadır. Günümüz koşullarında oldukça geniş bir alanda mesleklerini yapabilen modelistler, kendilerini geliştirip tecrübe kazanarak aldıkları maaşları 10.000- 30.000 TL gibi daha yüksek tutarlara çıkarabilir. Moda sektöründe yükselmek, emek ve tecrübe ister. Ancak disiplinli bir çalışma ile kısa sürede sektörde tanınmak ve yükselmek mümkündür. Birçok sektörde olduğu gibi moda sektöründe de tanınmak ve tecrübe kazanmak, aylık kazancın da büyük ölçüde artmasına sebep olur. Ortalama modelist maaşı 10.000 TL civarında olsa da bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterir. Yabancı moda evleri ve markalarla çalışan modelistler, maaşlarını dövizle alabilir. Bu da maaşlarda görülen değişikliğin sebepleri arasında yer alır.

Buraya da Göz Atabilirsiniz : https://www.srcbelgesi.co/modelistlik-kursu.php

Modelistlerin Çalışma Alanları ve Maaşları Nelerdir?

Modelistlik, hazır giyim parçalarının hazırlanmasında oldukça önemli bir konuma sahiptir. Her türlü giyim parçasının modelleme aşaması, bu alanda çalışan modelistler tarafından yapılır. Bu nedenle de dünyanın her yerinde önemini koruyan mesleklerden biridir.

Modelistlik Maaşları Ne Kadar?

Modelistlerin çalışma alanları hem çeşitli hazır giyim merkezleri hem de kendi iş yerleridir. Tecrübe ve network kazanan, kendini alanda geliştiren modelist maaşları, ortalama maaşın oldukça üzerine çıkabilir. Bir hazır giyim iş yerinde çalışan modelist, en az asgari ücret tutarında maaş alır. Bu alanda genellikle alınan maaşlar 2023 yılı itibari ile modelistlik maaşlarının cevabı 10 bin TL ile 20 bin TL civarında olur. Kendi moda evlerini ve iş yerlerini açan modelistler, aylık kazançlarını kendi çalışma disiplinlerine göre düzenleyebilir. Bu nedenle bu meslek grubu için net bir maaş tutarı belirtmek mümkün olmaz.

modelistlik kursu

Tıkla puan ver
[Total: 6 Average: 4.8]

Yorum yapın