Uzaktan (Online) Moda Tasarım Eğitimi

Kurumumuz moda eğitimlerini uzaktan online olarak vermektedir. Ancak her eğitim uzaktan verilmemektedir. Örneğin, modelistlik, moda tasarımı desinatörlük, gerber kursu ve lectra eğitimleri uzaktan (on-line) verilirken, dikiş teknikleri ile gelinlik dikimi kursu kurumumuzda verilmektedir.

Whatsapp Bilgi Hattı:0 555 800 45 29 ARA

On-Line Modelist Kursu

Modelistlik, modanın ana maddesi olan kumaşların kullanılmasıyla kalıp oluşturulması ve de oluşturulan kalıpların modele dökülmesi için yapılan işlemleri gerçekleştiren bir meslek dalıdır. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler için resmi eğitim zorunluluğu yoktur. Yetenek, ilgi ve devamlı modelistlik kursuna devam etmek yeterli olacaktır.

Modelistlik kursunu incelemek için: yeniumitmodelistlik.com/modelistlik-kursu-istanbul/

Yeni Ümit Moda Kursları

Uzaktan Eğitim Nedir?

Teknolojik olanakların gelişmesiyle birlikte insanlar eğitim sürecinin sekteye uğramaması için uzaktan eğitim sürecine dahil olmaktadırlar. Peki uzaktan eğitim nedir? Uzaktan eğitim zamandan ve mekândan tamamıyla bağımsız olarak öğrenci ve öğretim üyelerinin kampüs ya da okula gelmeden mevcut olan bilgisayar teknolojisi aracılığıyla sanal ortamda canlı, görüntülü ve sesli olarak ders işlediği, katılımcıların işlenen dersleri tekrar izleyebildiği ve görüntüleyebildiği yenilikçi bir eğitim sistemi olarak tanımlanmaktadır.

Uzaktan Eğitimin Faydaları Nelerdir?

Uzaktan eğitim sisteminin faydaları oldukça çoktur. Her şeyden önce sistem tamamen öğrenci merkezlidir. Öğrenciler arasında fırsat eşitliği yaratır. Fiziksel engeli olan öğrenciler için de aynı oranda eğitim alma olanağı sunar. Okula gitme zorunluluğu olmadığı için coğrafi ya da bölgesel engellerin tamamını ortadan kaldırmaktadır. Geleneksel eğitim sürecine dahil olamayan öğrenciler için de çok büyük bir avantajdır. Çalışan ve diğer nedenlerle okula devam edemeyen öğrencilerin de aynı eğitim sürecine dahil olmasını sağlar. Bilgiye kolay bir erişim imkânı yaratır. Okula gitmek için gereken ek masraflara gereksinim yok eder. Zamanda ve mekândan bağımsızdır. İnternet erişimi olan her yerden katılım sağlanması mümkündür. Etkileşimli ve dinamik bir eğitim sürecin katılmalı olanaklı kılar.

Online – Uzaktan Kurs Nasıl Verilir?

Online yani uzaktan eğitim; çeşitli video, ses, grafik, bilgisayar ve diğer teknolojilerinin kullanılmasıyla birlikte verilmektedir. Bu sistem tam zamanlı çalışanlar ve de yurt dışında eğitim görmek isteyenler için de ideal bir seçenek olacaktır. Peki online uzaktan kurs nasıl verilir? Online kurs, eş zamanlı dersler şeklinde verilmektedir. Sanal sınıf ortamında eğitmen ve öğrenci grubu aynı anda bulunan öğretim faaliyetleri yürütülür. Aynı zamanda ders kitapları, video ve ses dosyaları da bu sistem üzerinden öğrencilere sunulmaktadır.

Hangi Eğitimlerimizi Online Olarak Alabilirsiniz?

Dijital pazarlama, yabancı dil, bilgisayar eğitimi ve diğer birçok alandaki eğitimlerin uzaktan eğitim sistemi ile tamamlanması mümkündür. Aynı zamanda günümüzde çeşitli mesleki eğitim kurslarına da online olarak katılım sağlanabilmektedir. Moda tasarımı, modelistlik, desinatör ve gerber kursu alabilirsiniz.

Bizi instagram da takip edebilirsiniz

Modelistlik Kursu