Çorap Desinatörlüğü Kursu

Çorap desinatörlüğü; belirli programlar çevresinde çorap tasarımı yapmak ve bu tasarımı üretime sokarak ortaya özgün bir çorap çıkarmaktır. Son zamanlarda oldukça popülerleşen çorap modası yeni bir meslek dalının gelişmesine neden olmuştur. Çorap desinatörlüğü kursunda ise kursiyerlere şunlar aktarılmaktadır:

  • Çorap tasarlamak hakkında temel bilgiler ve kavramlar öncelikle kursiyerlere aktarılır.
  • Çorap desen tasarımı yapılacak olan programlar öğretilerek kursiyerin kurs sonunda dilediği gibi çorap tasarlamasına destek olunur.
  • Çorap örmek öğretilirken bunun yanı sıra iplik, lastik ve nylon gibi kavramlar gösterilir.
  • Teorik ve uygulamalı dersler sayesinde bu konu hakkında bütün bilgi ve beceriye hakim olmanız sağlanır.

Çorap desinatörlüğü kursları ortalama olarak 3 – 4 ay sürerken bunun bir kısmı uygulamalı derslerdir. Uygulamalı derslerde katılımcıyla beraber tasarladıkları çorabı ortaya çıkarmak için gerekli tüm işler gösterilirken tamamen çorap üretmek öğretilir. Kurs sonunda başarı ölçmek adına yapılan sınavda barajı geçen öğrencilerimiz çorap desinatörlük sertifikası almaktadır. Kurumumuz tarafından verilen kurslarımızın tamamı MEB onaylı olmasından dolayı verdiğimiz sertifikamızın geçerliliği konusunda şüpheniz olmasın. Bu sertifikalar devlet ve özel kurumların tamamında geçerlidir.

Profesyonel Eğitim

Kursumuzda yer alan eğitmenler ve malzemelerimiz tamamen profesyonel olup alınan dersin verimliliği maksimum düzeydedir. Bunun yanı samimi ortam sayesinde derslerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Hem eğlenip hem ders alacağınız bu kursumuzda kurs sonrasında dahi eğitmenlerimizle iletişime geçerek destek almanız mümkün.

Nasıl Çorap Desinatörü Olabilirim?

Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesinde açmış oldukları tekstil bölümlerinden mezun olan kişiler rahatlıkla çorap desinatörlüğü yapabilmektedir. Bunun yanı sıra el becerisi ve merakı olan kişiler MEB onaylı açılmış olan kurslara katılım sağlayarak ve girdikleri sınavdan başarılı bir şekilde sonuçlanması sonucunda çorap desinatörü olabilirler. İşverenlerin genel olarak aradığı nitelikler şu şekildedir:

  • Tasarım yapabilmek adına gerekli program ve araçları kullanabilme kabiliyeti.
  • Ekip çalışmasına uyumlu olabilmek.
  • Tasarım yapabilmek adına doku, renk ve kumaş ayrım ve uyumluluklarını bilme kabiliyeti.
  • Üretim sürecinde kullanılan araç ve gereçler hakkında bilgi sahibi olmak ve kullanabilmek.

Bizi İnstagram’da Takip Edebilirsiniz: instagram.com/yeniumitmodelistlik/

Yeni Ümit Moda Akademi

Modelistlik Kursu