Modelistlik Eğitimi

Modelistlik Eğitiminde Profesyonel Çizgi

Modelistlik Eğitimi

Günümüzün geçerli mesleklerinden biri olan modelistlik her geçen gün daha da ilgi görüyor. Sahip olduğu yaratıcı fikirlerini, profesyonel bir eğitim ile birleştirmek isteyenler için sunduğumuz modelistlik kursu sayesinde çağımızın en çok kazandıran mesleklerinden birine sahip olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bünyemizde verilen modelistlik kursları, alanında uzman eğitmenler tarafından aktarılmakta olup, zamanımızın hazır giyim anlayışının temellerine dair öğrenilmesi gereken tüm bilgileri sizlere kazandırmaktadır.

Modelistlik kursumuzun eğitim başlama tarihlerini inceleyebilirsiniz.

  Modelistlik Nedir?

Modelistlik, stilistler tarafından hazırlanan giysi modellerinin, kumaşlara uygulanarak giysiye dönüştürülmesini sağlayan bir çalışma alanıdır. Modelistler, stilistlerin çizdiği modelleri kalıp halinde tasarlayarak, kumaşın bu ölçülerde ve modelde hazırlanmasını sağlayan kimselerdir.

Bir uzmanlık alanı olan modelistlik, günümüzde tüm hazır giyim firmalarının ürünlerinde ihtiyaç duyulan bir çalışma biçimidir. Modelistler ancak profesyonel bir modelistlik kursu eğitiminden geçtikten sonra bu alanda gerçek bir bilgiye sahip olabilirler. Zamanımızın en çok ihtiyaç duyulan meslek dallarından biri olan modelistlik, aynı zamanda en çok kazandıran meslek grupları arasında yer almaktadır.

  Modelistlik Kursunda Neler Öğrenilir?

Sizler için sunduğumuz modelistlik kursu kapsamında kursiyerler, bu mesleğe ilişkin ihtiyaç duyacakları tüm bilgi ve becerilere sahip olmaktadır. Kurs kapsamında öncelikle giysi kalıplarının önemi ve niteliği hakkında bilgiler verilmektedir. Ardından bir kalıbın nasıl hazırlanması gerektiğine dair temel bilgiler kazandırılmaktadır. Bu temel bilgiler içerisinde kalıp hazırlarken ihtiyaç duyulan araç ve gereçler tanıtılarak, bunların nasıl kullanıldığı kursiyerlerimize öğretilmektedir. Bu temel bilgileri alan öğrencilere etek, pantolon, gömlek, elbise ve tayt gibi günümüz moda anlayışında kullanılan giysi kalıplarının nasıl hazırlanması gerektiği öğretilmektedir. Bu kalıplar hazırlanırken, farklı kol, yaka, paça stilleri hakkında bilgiler verilerek, bu tür farklı kalıpların da hazırlama yöntemleri en profesyonel şekli ile anlatılmaktadır.

  Moda Eğitiminde Neleri Esas Alırız?

Kursiyerlerimize sunduğumuz modelistlik kursu eğitimlerinde esas alınan olgu, günümüz modasının çizgilerine yöneliktir. Bu modelistlik kursu aracılığı ile sertifika alan öğrencilerimiz piyasada ihtiyaç duyacakları tüm bilgilere sahip olduklarından, her firmada kolaylıkla iş bulabilirler. Eğitimlerimiz ile yetiştirdiğimiz iki binden fazla öğrenci, bugün kendilerine başarılı bir kariyerin kapılarını aralamıştır. Sizler de bu imkanlardan yararlanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.