Modelistlik Eğitimi
0 (0)

Modelistlik Eğitiminde Profesyonel Çizgi

Modelistlik kursu, bireylerin ilgi alanlarını mesleğe dönüştürebilecekleri bir eğitim alanıdır. Kurumumuz tarafından verilen bu profesyonel eğitim sayesinde, hazır giyim alanına son derece hakim olan modelistler yetişir. Keyifli vakit geçirirken sektör hakkında donanımlı bir hale gelen kursiyerler, farklı pek çok alanında usta olan isimden ders alma şansı elde eder. Hocalar hem tekstil alanında adından söz ettiren hem de akademik donanıma da sahip olan kişilerdir. Dolayısıyla kursiyerler bu uzman eğitmenleriyle birlikte verimli ders süreçleri geçirir.

 

whatsapp iletişim modelistlik kursu

telefon iletişim modelistlik kursu

Hazır giyim alanının önemli bir meslek alanı olan modelistlik, profesyonel eğitim süreçlerinden geçen bireyler tarafından başarılı bir şekilde icra edilebilir. Sektörde adından söz ettirmek için kaliteli ve verimli modelistlik eğitimi sunan kurumlarla iletişimde olmak gerekir. Modelistlik kursu, hazır giyim sektörünün olmazsa olmaz bir eğitim alanıdır. Bu kursumuzda verilen bazı eğitimlerimiz;

  • Kadın, erkek ve çocuk giysileri kalıpları,
  • Ölçü alma,
  • Farklı beden kalıpları çıkarma,
  • Çeşitli paça, yaka, kol, cep kalıpları çıkarma
  • Farklı dikiş teknikleri

Bu gibi güncel dönemde ihtiyaç duyulan pek çok sektörel bilginin verildiği bir kurstur. Kurs programında verilen eğitimlerimiz son dönemin ihtiyaçlarına ve modasına hitap eden bilgilerdir. Bu nedenle modelistlik eğitimi tamamlandıktan ve bu kursu başarı ile tamamladıktan sonra kursiyerlerimiz, mesleğe emin bir adım atabilir. Bu kursu tamamlayan kursiyerlerimizin pek çoğu kendi moda tasarım merkezlerini açmakta, ünlü modacılarla çalışmakta ve alanda isimlerinden söz ettirmektedir. Uygulamalı ve teorik anlatımlar sonucunda kursu başarılı bir şekilde bitirebilmeniz mümkündür. Kursu başarıyla tamamlayan bireyler, kısa süre içerisinde kendilerini geliştirebilir ve iş alanları oluşturabilmektedir.

Modelistlik Kursunun Katkıları

Yeni nesil tekniklerle ve usta eğitimciler tarafından verilen modelistlik kursu, kursiyerlerimizin donanımlı bir şekilde mesleğe adım atmasını sağlar. Bu kursumuzda hem teorik hem de pratik dersler keyifli ve verimli bir şekilde işlenir. Bireyler, akıllarındaki değerli ve yaratıcı fikirleri bu kursla birlikte uygulamaya dökme şansı elde eder. Bireylerin içlerindeki yeteneğin ortaya çıkartılması, var olan yeteneğin bilgiyle birlikte daha fazla geliştirilmesi sağlanır.

Bu kurs programı yaklaşık 8 aylık bir süreyi kapsar. Bu sürede bilgisayarlı teknikler de dahil olmak üzere, güncel modelistlik eğitimi verilir. Bireyler oldukça kısa bir süre içerisinde modelistliğin ince ayrıntılarını öğrenir, pratik yapar ve keyifli bir kurs süreci geçirir. Bu kurstan sonra ilgi alanları olan moda tasarımı ve modelistlikten para kazanma şansı elde ederler. Hobilerini mesleğe dönüştüren kursiyerler, alanda oldukça başarılı olan modelistler haline gelir. Kendi işlerini kurabilir ya da alandaki diğer başarılı modacılarla birlikte çalışmaya başlayabilirler.

Siz de bu alan üzerinden kariyer planlaması yapmak, kendinizi geliştirmek ve bu doğrultuda maddi kazanımlar elde etmek istiyorsanız, sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden eğitimler hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Modelistlik eğitimi ile günümüzün geçerli mesleklerinden biri olan modelistlik her geçen gün daha da ilgi görüyor. Sahip olduğu yaratıcı fikirlerini, profesyonel bir eğitim ile birleştirmek isteyenler için sunduğumuz modelistlik kursu sayesinde çağımızın en çok kazandıran mesleklerinden birine sahip olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bünyemizde verilen modelistlik kursları, alanında uzman eğitmenler tarafından aktarılmakta olup, zamanımızın hazır giyim anlayışının temellerine dair öğrenilmesi gereken tüm bilgileri sizlere kazandırmaktadır.

Modelistlik eğitimimizde eğitim başlama tarihlerini inceleyebilirsiniz.

Modelistlik Nedir?

Modelistlik, stilistler tarafından hazırlanan giysi modellerinin, kumaşlara uygulanarak giysiye dönüştürülmesini sağlayan bir çalışma alanıdır. Modelistler, stilistlerin çizdiği modelleri kalıp halinde tasarlayarak, kumaşın bu ölçülerde ve modelde hazırlanmasını sağlayan kimselerdir.

Bir uzmanlık alanı olan modelistlik, günümüzde tüm hazır giyim firmalarının ürünlerinde ihtiyaç duyulan bir çalışma biçimidir. Modelistler ancak profesyonel bir Modelistlik eğitimi eğitiminden geçtikten sonra bu alanda gerçek bir bilgiye sahip olabilirler. Zamanımızın en çok ihtiyaç duyulan meslek dallarından biri olan modelistlik, aynı zamanda en çok kazandıran meslek grupları arasında yer almaktadır.

Modelistlik Kursunda Neler Öğrenilir?

Sizler için sunduğumuz Modelistlik eğitimi kapsamında kursiyerler, bu mesleğe ilişkin ihtiyaç duyacakları tüm bilgi ve becerilere sahip olmaktadır. Kurs kapsamında öncelikle giysi kalıplarının önemi ve niteliği hakkında bilgiler verilmektedir. Ardından bir kalıbın nasıl hazırlanması gerektiğine dair temel bilgiler kazandırılmaktadır. Bu temel bilgiler içerisinde kalıp hazırlarken ihtiyaç duyulan araç ve gereçler tanıtılarak, bunların nasıl kullanıldığı kursiyerlerimize öğretilmektedir. Bu temel bilgileri alan öğrencilere etek, pantolon, gömlek, elbise ve tayt gibi günümüz moda anlayışında kullanılan giysi kalıplarının nasıl hazırlanması gerektiği öğretilmektedir. Bu kalıplar hazırlanırken, farklı kol, yaka, paça stilleri hakkında bilgiler verilerek, bu tür farklı kalıpların da hazırlama yöntemleri en profesyonel şekli ile anlatılmaktadır.

  Modelistlik Eğitiminde Neleri Esas Alırız?

Kursiyerlerimize sunduğumuz Modelistlik eğitimi eğitimlerinde esas alınan olgu, günümüz modasının çizgilerine yöneliktir. Bu modelistlik kursu aracılığı ile sertifika alan öğrencilerimiz piyasada ihtiyaç duyacakları tüm bilgilere sahip olduklarından, her firmada kolaylıkla iş bulabilirler. Eğitimlerimiz ile yetiştirdiğimiz iki binden fazla öğrenci, bugün kendilerine başarılı bir kariyerin kapılarını aralamıştır. Sizler de bu imkanlardan yararlanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

İstanbul Modelistlik Kursu

Tıkla puan ver
[Total: 0 Average: 0]