Hızlandırılmış Modelistlik Kursları

Ayrıcalıklı Bir Eğitim Olan Hızlandırılmış Modelistlik Kursları

Hızlandırılmış Modelistlik Kursları

Bir giysinin ürün haline gelmesi için kumaşın modele göre şekil alması gereklidir. Bu modelin çizimi ve kalıbının çıkarılması işinde modelistler görev alır. Bugüne dek sektöre sayısız başarılı modelist kazandırmış olan Yeni Ümit Modelistlik Kursu ile, tekstil ve moda sektörüne daha niceleri kazandırılacaktır.

Yeni Ümit kurumu bünyesinde sunulan hızlandırılmış modelistlik kursları içerisindeki eğitmenlerin tümü alanında eğitimli, uzman ve son derece deneyimlidir. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Giyim Bölümü mezunu olan eğitimciler de kadroda bulunmaktadır.

Eğitimci ve Öğrencinin İş Birliğiyle Yürütülen Dersler

Modelist olmak için kursa katılmak isteyen tüm öğrencilere 6 aylık bir eğitim programı sunulmaktadır. 09.00 ile 15.00 saatleri arasında süren eğitim, 17 Eylül 2022 tarihinde başlayacaktır. Eğitim takvimine giriş yapılarak daha detaylı bir inceleme de sağlanabilir.

Kursa kayıt olan tüm öğrencilerin, başarılı bir modelist olarak kabul edilmesi ve sertifika almaya hak kazanması için derslere eksiksiz katılım sağlaması beklenir. Yeni Ümit eğitim kurumundaki modelistlik kursu bünyesinde hem teorik hem de pratik dersler bir arada yürütülmektedir. Öğrencilerin öğrenirken eğitime dahil olmasını sağlayacak projeler gerçekleştirilmektedir. Düzenli katılım sağlayan öğrencilerin tümü, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını almaya hak kazanmaktadır.

Bizi İnstagram‘da takip edebilirsiniz.

 Yenilikçi ve Modern Bir Eğitim Anlayışı

1999 senesinden beri var olan ve 2003 senesinden beri modelistlik kursu ile de hizmet veren Yeni Ümit kurumu ile bilgisayarlı eğitime destek verilmektedir. Günümüzün modern ve dijital çağına uygun bir tekstil eğitiminden söz etmek mümkündür. Böylelikle katılım sağlayan tüm öğrenciler de daima günceli yakalayabilen ve yeni kalabilen modelistler olarak yetişmektedir. İstanbul ili içerisinde faaliyet gösteren hızlandırılmış modelistlik kursları ile modelist unvanını kazanan tüm öğrenciler, kısa sürede sektörde çok iyi işlerin de sahibi olacaktır.

Katılımın daha uygun şekilde olabilmesi adına, eğitim günleri cumartesi ve pazar günleri ile sınırlandırılmıştır. Böylelikle çalışan bireylerin de kursa katılabilmesi mümkün hale gelmiştir.

Moda tasarım sürecinin en önemli kollarından birisi olan modelistlik konusunda, Yeni Ümit Modelistlik Kursu ile hedeflere doğru en büyük adımı atmak mümkün olacaktır. Modelistlik mesleğinin tüm detayları ve çalışmaları bu kurumda başarıyla sunulmaktadır.