Kumaşın Çekme Nedenleri?
4.1 (8)

Çamaşırları kumaşlarına uygun bir şekilde yıkamak gerekir. Özellikle de kıyafetlerin rengine ve bedenine zarar gelmemesi için dikkatli davranmalısınız. Dikkate edilmesi kumaş çekebilir, beden küçülebilir. Kumaşın çekme nedenleri:

  • Kumaşa uygun ayarda yıkanmaması sorun yaratır.
  • Kumaşa uygun programda yıkanmasına özen göstermek gerekir.

Kıyafetin Çekmesi İçin Ne Yapılır?

Kumaşın çekme nedenleri yukarıda belirttiğimiz şekilde sıralanır. Örneğin yünlü olanların uzun devrede yıkanması hasar görmelerine neden olacaktır. Sıcak suda yıkanan çamaşırlar da küçülür. Kıyafetin çekmesi için ne yapılır sorusuna karşılık sıcak su ve uzun devreye işaret edilir.

Kıyafetlerin Çekmemesi İçin Ne Yapılmalı?

Kıyafetlerin Çekmemesi Yeni alınan kıyafetlere zarar gelmesini kimse istemez. Bunun için hepsinin etiketinde nasıl kullanmanız ve yıkamanız gerektiği ifade edilir. Örneğin kıyafetlerin çekmemesi için ne yapılmalı merak edenlere:

-Derece: Başta kumaşa uygun yıkama derecesi ifade edilir. Örneğin 30 ile 40 derecede çoğu kumaşın çekmediğini belirtmek gerek.

-Sıcaklık: Sıcaklığın fazla olması da kıyafetlerin çekmesine neden olur. Çekmemesi için el yıkaması önerilebilir. El yıkaması ılık ve de soğuk su ile gerçekleşir. Böylece kıyafetlerin bedenine zarar gelmez.

Tişört Çekmemesi İçin Ne Yapılır?

Yine tişörtlerin etiketlerinde de kaç derece ve programda yıkanması gerektiği ifade edilir. Aynı zamanda renkli, beyaz ve siyah olmaları dikkate alınmalı. Böylece:

  • Kumaşına göre 30 ya da 40 derece yıkanabilir.
  • Çok sıcak suda yıkamamaya özen göstermek gerekir.

Tişört çekmemesi için ne yapılır sorusu için bu detaylar dikkate alınır. Haricinde üzerinde olan desenlerin zarar görmemesi için de tişörtü ters çevirerek yıkamanız en doğrusu olacaktır. Bu taktiklere bağlı olarak tişörtün çekmesi ya da hasar görmesi mümkün olmayacaktır.

90 Derecede Çamaşır Çeker Mi?

Çamaşırın kumaşına bağlı olarak derece tercih etmek gerekir. Mesela yünlü olanların 90 derece yıkanması çekmelerine neden olacaktır. 90 derecede çamaşır çeker mi sorusuna kumaşlara göre yanıt vermek gerekir.

90 derece daha çok çok kirli ve sentetik çamaşırlar için tercih edilir. Örneğin çarşafların yıkanması sırasında 90 derece ayarlanır. Haricinde kalın ve sert kumaşlar için de 90 derece uygundur.

Çamaşırlar kaç derecede yıkanır yazımızı okumanızı tavsiye ederiz: https://www.yeniumitmodelistlik.com/camasirlar-kac-derecede-yikanir/

Bizi instagram da takip edebilirsiniz.

Tıkla puan ver
[Total: 8 Average: 4.1]