ÖĞRETMENLERİMİZ

Yeni Ümit Moda Akademisi

Kadromuz

Dr.Ümit USLU
Kurs Müdürü

HÜLYA KÖSE
Özgeçmişi
1980 yılında Samsun’da doğdu. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Moda Tasarımı Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. İstanbul İli Halkalı İMKB Meslek Lisesi’nde öğretmen olarak görev yaptı. Gelişim Tekstil, A Grup Tekstil, Leke Jeans Tekstil firmalarında modelist-stilist olarak çalıştı. 2003 yılından itibaren Yeni Ümit Eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev yapmakta olup, evli ve üç çocuk annesidir.

SEMİYE BOTTAN
Özgeçmişi
Semiye Bottan Aydın’da doğdu. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi, Giysi Endüstrisi ve Moda Tasarımı Öğretmenliği Bölümü’nü tamamladıktan sonra, Ankara İli Beypazarı İlçesi Kız Meslek Lisesi’ne hazır giyim öğretmeni olarak atandı ve burada 2 yıl görev yaptı. Kardeşi ve eşi ile beraber 1991 yılında Aydın’da kurduğu, bayan giyim imalatı yapan “Sem Moda Ltd. Şti.”yi 10 yıl süre ile yönetti. İstanbul’da hazır giyim firmalarında (Femina, Kıfayet, Kasha, Aska) modelist-stilist ve 2008-2011 yıllarında Beykent Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Beykent Üniversitesi, Tekstil ve Moda Tasarımı Ana Sanat Dalında yüksek lisans eğitimi tamamlayan Semiye BOTTAN, halen Aydın Üniversitesi Moda Tasarımı bölümünde öğretim görevlisi ve Yeni Ümit Eğitim Kurumu’nda eğitmen olarak çalışmakta olup, evli ve üç çocuk annesidir.

ÜMMÜHAN ÇEBİ
Özgeçmişi
Ümmühan Çebi 1986 yılında Yozgat’ta doğdu. Beykent Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarım bölümünü 2006 yılında tamamladıktan sonra Talu Tekstil, Özel Örme, CVK Jeans firmalarında modelist olarak çalıştı. Merter Özel Aktif Net Modelistlik kursu Modelistiklik ve Gerber Öğretmeni olarak görev yaptı. Kosgeb Orta Düzey Yönetici ve Öğretmenlik serdifikasına sahiptir.2009 yılından itibaren Yeni Ümit Eğitim kurumlarında Modelistlik, Gerber ve Lectra öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

ELİF SEZGİN
Özgeçmişi
1976 tarihinde, İstanbul’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul İli Silivri İlçesinde tamamladı. 1993 yılında Trakya Üniversitesinde Ziraat Mühendisliği Fakültesini kazandı. İki yıl okuduktan sonra sanat eğitimi almaya karar verdi ve 1995 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine geçti. Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde Halı kilim ve Eski Kumaş Desenleri Ana Sanat Dalında Baskı okudu. Okulu bitirince kumaş üreticisi firmalarda rashel çözgülü örme, jakarlı dokuma, armürlü dokuma, nakış, baskı ve dantel alanlarında uzmanlaştı. Üretim ve tasarım yöneticiliği yaptı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayıp çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Halen ev tekstili ve giysilik kumaş alanında üretim yapan firmalara arge ve ürge alanında danışmanlık yapmakta ve Yeni Ümit Eğitim Kurumları’nda bilgisayarda tasarım programların eğitimlerinde ders vermektedir.

MELİKE OKŞAK
Özgeçmişi
Melike OKŞAK İstanbul’da doğdu. Moda eğitimine 2008 de Nişantaşı Rüştü Uzel Anadolu Meslek Lisesi Giyim Üretim Teknolojileri Kadın Giyim Modelistliği bölümüyle başlayıp 2012 yılında tamamladıktan sonra, İstanbul Aydın Üniversitesi Moda ve Tekstil bölümüne başladı. Üniversitede okurken iki yıl AY Marka Mağazacılık da stajlarını yaptı. Ten İç Giyim firmasında 1 yıl süresince çalıştı. Yüksek Lisans eğitimini yine Aydın Üniversitesi Görsel Sanatlar Ana Sanat Dalı’da yapmakta olup, tez aşamasındadır. Aydın Üniversitesi Moda Tasarımı bölümünde öğretim görevlisi ve Yeni Ümit Eğitim Kurumu’nda eğitmen olarak çalışmaktadır.

KEMAL ADIBELLİ
Özgeçmişi
Kemal Adıbelli Erzincan’da doğdu. İlk ve orta eğitimi tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. Çeşitli meslek dallarında deneyim kazandıktan sonra, bitirdiği özel kurslar neticesinde moda tasarımcısı olarak iş yaşamına devam etti. Hem okuyup, hem çalışarak kişisel gelişimi sürecinde önemli kazanımlar sağladı. Bitirdiği okullar: Beykent Üniversitesi Tekstil Hazır Giyimi Bölümü, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Halen Nişantaşı Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarım Ana Sanat Dalında yüksek lisans tez aşamasında eğitimine devam etmektedir. Tekstil sektöründe, 25 yıla yakın bir süredir erkek, çocuk ve kadın giyimi olarak birçok ünlü markanın tasarımcılığı başta olmak üzere modelistlik ve stilhane yöneticiliğini de yapmıştır. Paris, Milano, Duesseldorf başta olmak üzere birçok yurtdışı fuarlarına ziyaretçi olarak katılmaktadır. Aktif olarak halen ünlü bir markanın kadın dış giyim koleksiyon tasarımlarını hazırlamakta, özel bir üniversite yarı zamanlı olarak Moda Tasarımı bölümünde öğretim görevlisi ve Yeni Ümit Eğitim Kurumu’nda eğitmen olarak çalışmakta olup, evli ve iki çocuk babasıdır.