Modelist; hazır giyim sektöründe hizmet veren ve stilist tarafınca hazırlanan tasarımın kalıbını sıfır hata ile çıkartarak seri üretime hazırlayan kişiye modelist denir. Peki, modelist olmak için neler yapılır, modelistlik kursu hakkında bütün detayları aşağıdaki yazımızda inceleyebilirsiniz.

modelistlik eğitimi

Modelistlik kursu eğitimlerimizde

Günün şartlarına uygun olarak tasarlanmış kıyafetlerin, kullanılacak kumaşa göre ve istenilen bedene göre belirli ölçüler kullanılarak çizime dökülmesi öğretilir. Çizilerek kıyafetin giyilebilir hale getirilebilmesi işlemleri uzman eğitmenlerimiz tarafında yaptırılır.

Hazır giyim sektörü oldukça geniş bir alandır. İyi bir modelist bütün giysilerin kalıbını  hazırlayabilmesi gerekir. Sadece tek bir model çıkartan ya da tek bir alana yönelik (örn.kot, ceket, etek vb.) kalıp çıkartan kişiye kalıpçı denir. Ancak, Yeni Ümit Modelistlik Kurslarında tüm Modelist olacak kursiyerlerimize bütün giysilerin kalıp çıkarma teknikleri tek tek öğretilir.

Modelist eğitimleri için: Telefon: 0 212 641 13 13 ARA

Modelist kime denir?

Modelistlik eğitimi

Modelistlik eğitimi

Hazır giyim firmalarında ürün kalıplarını hazırlayan, istenilen bedenlere serileyen, numune dikimi yaptıran, imalat için teknik föy ve dikim talimatını hazırlayan kişidir. Modelistin bu görevlerine ilave olarak tasarım yeteneğinin de olması gereklidir. Modelin hem kişi üzerinde düzgün duruşunu hem de güzel ve biçimli olmasını sağlamalıdır.

Stilist kime denir?

stilist nedir

stilist nedir

Firmanın tarzına göre yeni tarz ve stiller yapan kişiye denir. Stilist trendleri takip edip, firmanın müşteri kitlesine göre yeni modeller geliştirir.

Moda tasarımcısı nedir?

Hiçbir kimliği ve stili olmayan veya stilini değiştirmek isteyen firmaya yeniden stil oluşturan kişiye moda tasarımcısı denir. Stiliste göre daha çok bilgi ve beceriye sahip olması gerekir.

Bilgisayarlı Modelistlik (lectra) Eğitimlerimizi incelemek için

Modelistlik Kursu ve Stilistlik Kursu

Modelistlik kursumuzda 3 kadrolu 4 yıllık Gazi Üniversitesi eğitim fakültesi giyim bölümü mezunu ve piyasa deneyimli öğretmenlerimizle öğrencilerimize ders saatleri haricinde ücretsiz özel ders eğitimi de verilmektedir.

Kursumuza kayıt olan öğrencilerimizin düzenli olarak dersleri takip etmesi gerekmektedir. Aksi durumda kurstan uzaklaştırılır. Çünkü Yeni Ümit modelistlik kursu olarak çok iyi bir eğitim imkanı sağlıyoruz ve Yeni Ümit modelist sertifikası alacak olan öğrencimiz bizi temsil edecektir.

MODA EĞİTİMİNDE HEDEFLERİMİZ

  • 1999 yılında 28 yıllık öğretmenlik ve idarecilik deneyim birikimiyle Yeni Ümit Eğitim Kurumlarını hayata geçiren kurucumuz Atilla USLU öncülüğünde eğitimde gösterilen başarının 2003 yılında modelistlik alanına da girerek modelist kursu ve eğitiminde de başarıyı çok kısa sürede yakalamıştır.
  • 2005 yılında piyasa da en önemli bilgisayarlı gerber sistemini de öğrencilerimizin hizmetine sunarak bilim ve teknolojiye önem vermekle modelist öğrencilerimizin başarısıyla ne kadar haklı olduğumuzun ortaya çıkması bizi bir o kadar daha mutlu etti.
  • Modelistlik eğitimine katılacak olan öğrencilerimizin en büyük sıkıntısı derse zaman ayıramaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunu modelistlik kurslarımızın ders saatlerini hafta sonlarına (Cumartesi ve Pazar) günlerini alarak azalttık. Ama tabii ki öğrencimiz zamanını eğitimle geçireceği boş vakit bulamamakla beraber kendine zaman ayıramayacaktır.
  • Değerli arkadaşlar Yeni Ümit modelistlik kursu olarak sizlere Gönül rahatlığıyla eğitimde tam garanti veriyoruz. Derslere düzenli olarak katılım gösterildiğinde buradan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı modelist Sertifikası alarak piyasada bizden aldığınız eğitimle birlikte çok iyi ve yüksek ücretle iş bulma imkanına sahip olmanızı taahhüt ediyoruz.

Giyinmek ile ilgili Kurs müdürümüz Sayın Hülya KÖSE’ nin yazısı

Eğitimlerimizde Yeni Ümit olarak yenilikleri yakından takip ederek kurumumuza gelen kursiyerlerimizin sektörde başarılı olmaları için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Bilindiği gibi tekstil sektörü artık yerelsellik, hatta bölgesellikten çıkarak globalleşmiş olup artık tüm firmalar ve ülkeler birbirleriyle yarış halindedir. Bu yüzden üreticiler hep farkındalık yaratmak zorundadır. Modelistlik ve stilistlik eğitimleri bu yarışta önemli bir yapı taşı olduğu göz ardı edilmemektedir.

Hizmet verilen bölgeler

Kursumuz İstanbul ilinde faaliyet göstermektedir. Kurumumuz İstanbul Avrupa yakasında olup, Güngören, Bahçelievler, Bakırköy, Esenler, Küçükçekmece, Avcılar, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Fatih, Merter, Beylikdüzü ilçesi ve Sultangazi ilçelerine hizmet vermektedir. Eğitimlerimiz kurumuzda verilmektedir.

Modelistlik Kursu Ücretleri:

Modelistlik kursu fiyatları: 3500 TL.

Stilistlik kursu fiyatları: 3000 TL.

Bilgisayarlı gerber ve lectra kursu fiyatları: 2000 TL. Kurs ücretlerine KDV dahildir.