MODANIN DİLİ

Modanın dili
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Modanın Dili Nedir?

Modanın dili hakkında bilgiler:

Bir insanın beden dili onun düşünceleri, ruh hali ve o anki durumu hakkında bazı ipuçları verebilir. Giyilen kıyafetler de aynı görevi üstlenebilmektedir. Giyilen kıyafetler de bir kişinin ruh halini ve o anki durumunu yansıtabilmektedir. Kıyafetler de aynı beden dilinde olduğu gibi bir kişinin konumu hakkında bilgi verebilir. Bu bilgilere dayanarak bedenin dili olduğu gibi modanın da bir dili olduğunu söyleyebiliriz. Modanın dilini kıyafetler konuşturur. Tabii ki moda tasarımcıları, modelist ve stilistler ve kıyafeti giyenler sayesinde… Modanın dili, giyilen kıyafetler aracılığıyla kıyafeti giyen hakkında bazı bilgiler vermektedir.

“Modanın dili” kavramı, süslenme ve yakışanı giyme merakını da beraberinde getiriyor. Çünkü kendinize yakışanı giydiğiniz zaman kıyafetlerinizin ve giyiminizin karşınızdaki insanlara verdiği mesaj da daha olumlu olacaktır. Aykırı bir biçimde ya da eski kıyafetler giymiş biri ilk bakışta olumsuz bir izlenim bırakacaktır. Bu olumsuz izlenimler yerine olumlu izlenimler bırakabilmek için modaya uygun ve kendinize yakışan kıyafetler giymelisiniz.

Moda ülkeden ülkeye değişse de bu dil evrenseldir. Ülkelerin, bölgelerin, illerin hatta ilçelerin bile moda tarzları birbirinden farklı olabilmektedir. Fakat bununla birlikte bu kavram hepsinde vardır. Renkler veya tarzlar farklı olsa da kıyafetlerin verdiği mesaj o bölgeyi işaret etmektedir.

Moda her sezonda değişebilir. Bugün herkes tarafından moda olarak kabul edilen kıyafetler yarın modası geçmiş diye anılabilir. Bu modası geçmiş kıyafetler ileride bir gün tekrar moda olarak gündeme taşınabilir.

Eğitim kurumumuzda verilen moda tasarım kursu eğitimlerini inceleyebilirsiniz.

  • Modelistlik Kursu eğitimlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz linki ziyaret edebilirsiniz.
  • Stilistlik kursu ile ilgili yazımıza buradan bakabilirsiniz.
modelistlik
Modelistlik
Modelistlik Kursu İstanbul

Yeni Ümit Kursları Modelistlik Kursu Eğitimi İstanbul ilinde faaliyet gösteren kursumuzda verilen modelistlik kursu, stilistlik ve moda tasarımı eğitimleri teorik ve temel eğitimden daha çok

Devamını Oku »
Kursumuzda Verdiğimiz eğitimler
Kurs
VERİLEN EĞİTİMLERİMİZ

Yeni Ümit Moda Akademisinde Hakkında 1998 Yılından beri eğitim hizmetini sürdüren Yeni Ümit Moda Akademisi Eğitimleri hakkında bilgiler:  Aşağıda, modelistlik kursu, stilistlik kursu, ayakkabı tasarım

Devamını Oku »
İplik Çeşitleri
Kendir İpi

Hafifliği, dayanıklılığı ile dekorasyonda ve ayakkabı sektöründe kullanılan kendir ipi sektörde kullanılan birçok doğal life göre farklı uygulamalardan geçirilmeye en uygun liftir. Kendir İpi Nedir?

Devamını Oku »
Stilistlik Çalışmaları
Stilistlik
STİLİSTLİK KURSU

Stilistlik Kursu Süresi: 6 Ay (24 Hafta) Haftada Bir Gün 6 Ders Stilistlik kursu fiyatı: 2500 TL. Ön Koşul: Tavsiyemiz katılımcıların kalıp bilgisine sahip olmalarıdır. Kalıp

Devamını Oku »