Giyinmek

Giyinmek; nefes almak, yemek yemek, uyumak gibi hayati fonksiyonlarımızdan ve insan bedeninin hissettiği en temel hazlardan biridir. Bu durum da modayı insan hayatında oldukça önemli bir yere getirmiştir. Modanın herkese ayrı bir hitap şekli vardır. Ve bu hitap, yüzyıllardır sürekli bir değişim içindedir. Ve bu değişim çok farklı evrelerden geçerek günümüze kadar önemini ve hayatımızdaki yerini arttırarak gelmiştir.

Çağımızda da evrensel bir dil ve iletişim aracı olan moda hayati bir öneme sahiptir. Moda kavramı yaşamın her alanına girmektedir. Giyim, mobilya, ev tekstili gibi birçok alanda etkisini hissettirmektedir. Özellikle 20. ve 21. yüzyıllarda hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alan moda kavramı tekstil dünyasının da kalbini oluşturmaktadır. Sanayi devrimi sonrasında ortaya çıkan makinalaşma giyim alanında da etkili olmuştur. Önceleri terzilik ve ısmarlama yani kişiye özel yapılan bireysel üretim, sanayi devriminden sonra fabrikasyon ile yüzlerce kişiyi dikkate alarak hazırlanmaya başlamıştır. Böylece yeni bir sektör olan tekstil-konfeksiyon kavramı kullanılmaya başlanmıştır. Hızla ortaya çıkan ve değişen tekstil sektörü, yeni iş sahalarını da içinde barındırmaya başlamıştır. Yüzlerce kişiyi hedef kitle olarak görmek, daha kapsamlı çalışmaları da beraberinde getirmiştir.

Üretim öncesinde Ar-Ge, planlama, kumaş baskı, tasarım, stilistik, modelistlik gibi iş sahaları ortaya çıkmıştır. Üretim sonrasında ise en önemli hususu müşteri memnuniyeti oluşturmuştur. Hitap edilen insanların memnuniyetini sağlayabilmek yani yapılan işin devamlılığını yakalayabilmek için en önemli noktada yer alan imalat aşamasında çok titiz çalışmalar gerekmektedir. Yapılan bütün işlerin merkez noktasında ise modelhaneler yer almaktadır. Modanın gerektirdiği trendlerin oluşturulması için kıyafetlerin tasarlanması renklerin, baskıların, kullanılacak aksesuarların seçilmesinde ve her şeyden önemlisi bu çalışmaların hayat bulabilmesi için kalıpların hazırlanması çok ciddi bir çalışma gerektirmektedir. İşte bu çalışmalarda yüzde yüz başarı sağlanabilmesi için eğitimli eleman ihtiyacı önemli bir gereksinimdir. Moda tasarımı eğitimi bu anlamda önemli bir yere sahiptir. Bu eğitim moda tasarımını tekstil sektörünün temel prensiplerini kusursuz öğrenme ve günümüz moda dünyasının aradığı kalite ve beceri konusunda ihtiyaç duyulacak nitelik ve yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

gerber eğitimi

Gerber V9 Eğitimi

Bilgisayarlı Modelistlik kurslarımızda AccuMark GERBER V9 programı ile her zaman bir adım önde olacaksınız.


Detaylar

İleri Düzey Modelistlik

İleri Düzey Modelistlik Kursu

Temel Modelistlik bilgisi olup, modelistlik alanında profesyonelleşmek isteyenler için ileri düzey modelistlik eğitimi


DetaylarHakkımızda


Eğitim merkezimiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkili bir özel eğitim kurumudur. Eğitimlerimizin sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.

Sınıflarımız on kişilik olup modern ve klimalıdır.

Bize Ulaşın


Yeni Ümit Eğitim Kurumları Ltd Şti.

Maraşal Çakmak Mah. Bağcılar Caddesi No:114 Kat:1-2-3-4-5 (Migros Üstü) Camlı Kahve - Güngören / İST
Tel: 0.212 641 13 13 - 0.212 506 73 40
Fax: 0.212 506 81 43

E-mail: info@yeniumitmodelistlik.com